Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Nga: AURORA KOROMANI*TIRANE-Gjykatat në Shqipëri veprojnë me dy stan darde; njerëzit e thjeshtë i dënojnë me burgim të përjetshëm, djemtë e deputetëve i tolerojnë”. Ky është rrëfimi i babait të Edison Jahos, i cili në nëntor të vitit të kaluar, mbeti i vrarë në një nga lokalet e natës...

TIRANË- Deklarata e kryeministrit Rama se bashkimi kombëtar mes Kosovës dhe Shqipërisë do të ndodhë në Bashkimin Evropian, është keqinterpretuar nga Lista Serbe. Lista Serbe e Aleksandër Jabllanoviç nëpërmjet një deklarate e cilëson deklaratën si të rrezikshme, ndërsa kërkon reagim nga bashkësia ndërkombëtare. “Në Kosovë nuk jetojnë vetëm shqiptarë...

TIRANE – Kryeministri Edi Rama ka publikuar në fund të ditës së sotme, imazhet e mbledhjes së dy qeverive shqiptare, asaj të Shqipërisë, drejtuar prej tij dhe asaj të Kosovës, drejtuar nga Isa Mustafa. Ai ka hedhur foto me përshkrimin: Fotoalbumi i një dite të pazakonshme për Shqipërinë, Kosovën,...

Shqipëria do të këndojë në natën e parë të “Eurovisionit”. Është publikuar sot lista zyrtare e renditjes të këngëve pjesëmarrëse në gjysmëfinalet e “Eurovisionit” që do të mbahet në Vjenë në muajin maj. 16 akte do të jenë pjesë e gjysmëfinales së parë më 19 maj, ndërsa 17 tjera...

GJIROKASTËR- Policia e Shtetit ka shpallur në kërkim 5 persona për ngjarjet e ndodhura gjatë këtyre ditëve në Lazarat, të cilët akuzohen për “veprimeve me qëllime terroriste”. Sipas policisë motivi i këtyre ngjarjeve është i lidhur me veprimtarinë policore të goditjes së elementëve kriminal gjatë operacionit policor të vitit...

TIRANË – Deputeti kristian-demokrat Mark Frroku ka hedhur poshtë të gjithë zërat e përhapur nga mediat se ai ka ndër mend të arratiset. “E kam shprehur publikisht gatishmërinë maksimale për t’u përballur me ligjin dhe drejtësinë për të gjitha akuzat”, është përgjigjur ai sot publikisht. DEKLARATA E PLOTË E...

ITALI- Është ekstraduar nga Holanda me anë të një mandat-arresti europian nga prokuroria e Breshias, bosi i kokainës i njohur si Messi shqiptar. Bëhet fjalë për shqiptarin Bledar Pajana i njohur si “Messi” shqiptar, i cili kishte ngritur një rrjet efikas importimi kokaine në Itali nga Amerika e Jugut,...

TIRANE – Fluksi i pasagjerëve që përdorën Aeroportin ndërkombëtar të Rinasit në fund të vitit 2014 arriti 1 810 3015 persona. Sipas statistikave të Tirana Airport Partners, gjatë 2014 numri i pasagjerëve arriti në 1 810 3015 përsona, nga 1 757 342 persona në fund të vitit 2013, njofton...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.