Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TIRANË- Biznesmeni Orest Sota depoziton ankim pranë Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda. Pak ditë më pare ndaj tij u dha arrest me burg. Biznesmeni 25-vjeçar u ndalua nga policia ne oborrin e kompanisë Kurum, pasi në makinë iu gjetën 863 mijë euro. Ankimi u depozitua paraditen e...

Fatmir Pjetri, që u arrestua nga policia holandeze për llogari të shtetit shqiptar, 3 vite më parë një intervistë ekskluzive për ‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ nga arratia deklaronte pafajësinë dhe mohonte lidhjet e tij me ‘Bandën e Babagjyshëve’. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ më 20 dhjetor të 2014-ës, Pjetri,...

Ndërsa mandati i Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla po shkon drejt fundit, disa emra për kandidatë të mundshëm që mund ta pasojnë kanë dalë në skenë. Katër prej tyre janë zbuluar mbrëmë në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku. Ata janë Henrik Ligori (Prokuror në Prokurorinë...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, deklaroi gjatë prezantimit të buxhetit në Komisionin e Ekonomisë se për 2018-n pagat e mjekëve dhe infermierëve do të rriten 5 për qind. Ministrja Manastirliu shpjegoi se mjekët në 2018-n do të marrin mbi 780 mijë lekë nga paga mesatare që...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.