Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

TIRANE- Në një kohë kur Kuvendi pritet të zgjedhë sot kryeprokurorin e përkohshëm dhe opozita po zhvillon një protestë jashtë ambienteve të Kuvendit, deputeti i PS, Erjon Brace duket se e ka mendjen diku tjetër. Ai ka postuar një foto në rrjetet sociale të një ndeshje boksi të Muhamed...

TIRANE – Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi, u shfaq duke folur përpara gazetarëve me duar të gjakosura. Ajo akuzoi policinë e shtetit se e kishin tërhequr zvarrë gjatë momentit që po ndihmonte një grua gjatë protestës opozitare jashtë ambienteve të Kuvendit. “Nuk është kjo policia që duam,...

TIRANE- Acarohet sërish situata brenda seancës së Kuvendit. Ndërsa kryeparlamentari Gramoz Ruçi kaloi në votë kërkesën për heqjen nga rendi i ditës së pikës 5 që ishte zgjedhja e kryeprokurorit të përkohshëm, deputetët ngritën katonat duke e kundërshtuar. Kaq ka mjaftuar që opozita e Lulzim Basha të acarohen e...

TIRANE- Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, i është bashkuar protestuesve të mbledhur para Parlamentit mëngjesin e sotëm, duke protestuar kundër zgjedhjes së Kryeprokurorit të përkohshëm vetëm me votat e mazhorancës. Duke akuzuar kryeministrin Rama për shkelje të Kushtetutës me këtë vendim, Kryemadhi thotë se ai nuk...

TIRANE –  Ashtu si çdo të hënë, Partia Socialiste ka mbledhur grupin parlamentar mëngjesin e sotëm. Kjo mbledhje bëhet pak para seancës parlamentare për zgjedhjen e kryeprokurorit të përkohshëm. Gazetarja Marsela Karapanço referuar burimeve brenda mbledhjes konfirmoi për BalkanWeb se në këtë mbledhje është rënë dakord që të mbështetet...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.