Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Një shkrim i botuar në Huffington Post nga Fron Nahzi, drejtor i Përgjithshëm i Zhvillimit Global në Institutin McCain për Lidership Ndërkombëtar, flet për atë se si “Evropa me ndalimet që po i bën Kosovës në rrugën drejt integrimit evropian, po e shtyn vendin e ri e të vogël...

Media gjermane “BR24” i ka kushtuar një artikull fenomenit të kanabisit në Shqipëri. Ata e përshkruajnë Shqipërinë si një vend ku ka lulëzuar krimi e droga, dhe mafiozët kanë shtuar miliardat e tyre, në një kohë që në shumë zona të tjera, standarti i jetesës është jashtëzakonisht i ulët....

Trajneri Kristian Panuçi dhe kapiteni Ansi Agolli dolën në një konferencë për shtyp përpara gazetarëve shqiptarë dhe atyre spanjollë për t’iu përgjigjur pyetjeve për sfidën ndaj iberikëve, që do të zhvillohet ditën e premte në orën 20:45.Një fakt interesant në këtë konferencë ishte se Federata Shqiptare e Futbollit kishte...

Periudha e diktaturës, ishte pjesa më e errët e Shqipërisë që e izoloi nga bota e jashtme. Edhe të huajt që vizitonin Shqipërinë komuniste ishin të paktë. Më të shumtë ishin të huajt që kishin projekte dhe u lejonin që të vizitonin Shqipërinë. I tillë ishte dhe fotografi Erik...

Në një rrëfim ekskluziv, për emisionin “Të Paekspozuarit”, Fatos Lubonja zbuloi një detaj për të shkuarën e shkrimtarit të madh, Ismail Kadare. Sipas Lubonjës, në regjimin komunist Kadareja ka pasur pseudonimin “Gert Arbana”. Lubonja nuk ka kursyer edhe kritikat ndaj botuesit, Henri Çili. “Gent Arbana është pseudonimi i Kadaresë,...