Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

Turizëm? Si jo, e ku ka më bukur se në Shqipëri. Plazhet fantastikë nga jugu në veri të ftojnë të kalosh cdo ditë të nxehtë të stinës së verës. E jo vetëm, parku i Llogarasë, Bjeshkët, Thethi, janë disa prej shumë zonave shqiptare që ftojnë turistët që kanë në...

Festojnë shqipet kudo ku ndodhen për golin e kombëtares dje ndaj Rumanisë. Entuziazmi ka shpërthyer kudo në trevat ku jetojnë shqiptarët, kudo ku ata kanë emigruar. Në adresë tonë kanë mbërritur shumë imazhe, video nga festat ‘e cmendura’ të tifozëve kuqezinj. SHKUP, MAQEDONI   HANOVER, GJERMANI [fbvideo link=”https://www.facebook.com/mirtan.zotaj/videos/10209269803003123/” width=”500″...

*Magjia e Kanioneve të Osumit, ushtrimi i sportit të rafting, shndërrojnë Skraparin në pikën e lakmuar turistike Sapo shqipton Skrapar, nuk mund të mos përmendësh Kanionet e adhurueshme të Osumit. Skrapari dhe Kanionet e Osumit identifikohen me emrin e njëri-tjetrit, në sajë të një sporti që prej më shumë...

Nga: ERION KAÇORRI, Kilis, Turqi* Turqia, ky vend me 3 milionë refugjatë lufte nga Siria, duket e harruar nga Perëndimi, e lënë që të përballet e vetme me barrën e madhe që do të kishte rraskapitur edhe vendet më të zhvilluara të Europës. Në një prej kampeve të refugjatëve...

TIRANE –Ka zgjatur plot 50 minuta takimi mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe presidentit amerikan Barack Obama e zv/presidentit Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë. Zyra e shtypit e Kryeministrisë bën të ditur se “në një atmosferë miqësore u fol për marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve, procesin e...

Një vit përgatitje, punë në fshehtësi të madhe, shumë paqetësi. Problemi kryesor në fillim konsistonte para së gjithash në përpunimin e sasisë gjigande të të dhënave. Publikimi i Panama Papers pritet të jetë interesant. Për redaktorët e Süddeutsche Zeitung duhet të ketë qenë dita e fatit për profesionin e...

NGA EDI LESI* Ka zene pak ndryshk shigjeta që thotë rruga e Katalinës, po ajo dhe troshitja e makinës në urën mbi Drin të ndërmendin se po hyn në Shkodër. Tabela e madhe në të majtë ku shkruhet Lubjane, Zagreb, Vjene, Berlin, është pak më shumë se një orientim...

Partia e Punës së Shqipërisë u transformua në PS në Kongresin e 10 të partisë, por formë ligjore ky vendim mori me urdhrin e ministrit të Drejtësisë më 15 gusht 1991. Portali “politike.al” zbardh dokumentacionin përkatës: kërkesën formale të Fatos Nanos drejtuar ministrisë së Drejtësisë për regjistrimin e statutit...

Nga: Brikena Metaj* KONICË- Kriza e refugjatëve sirianë po afrohet gjithnjë e më shumë në kufirin shqiptar. Vetëm pak më shumë se 100 km larg Gjirokastrës dhe shumë pranë kufirit shqiptar, në fshatin Konicë, në Greqi, janë strehuar më shumë se 160 refugjatë sirianë të ardhur prej mijëra refugjatëve...

SIRI-Luftime të ashpra kanë shpërthyer në Sirinë veriore, pranë kufirit me Turqinë, duke zgjuar shqetësime se një valë e re dhe e madhe refugjatësh sirianë do të dyndet drejt Turqisë. Zyrtarët turq shprehën shqetësimin se forcat e regjimit të Assadit dhe luftëtarët kurdë mund të vazhdojnë ofensivën drejt kufirit...

Të bësh portierin e dytë nuk është e lehtë: ke shumë pak mundësi për të luajtur (sepse skuadra ka përcaktuar një portier titullar që është më i mirë se ti) dhe në ato pak raste që të vijnë për të luajtur nuk të lejohet asnjë gabim apo ditë e...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.