Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, pritet t’i besojë detyrën e drejtorit sportiv zv/trajnerit aktual, Ivan Gvozdenoviç, i cili është një ndër personat e besuar të klubit verilindor ndër vite. “Panorama Sport” mëson nga burime të sigurta në klub se Gvozdenoviç ka nisur punën për afrimin e lojtarëve që tani....

Futbollisti nga Gostivari por që luan në Zvicër, Blerim Xhemaili është ndarë nga bashkëshortja e tij Erjona Sulejmani. Lajmi bëhet me dije nga mediat italiane, ndërsa avokatja e futbollistit ka thënë se ai nuk dëshiron që ish bashkëshortja e tij të përfitojë nga fama dhe mbiemri i tij. “Avokatja Daniela Misalja, në emër...

Skënderbeu arriti një fitore historike mbrëmë në “Europa League” duke mposhtur ukrainasit e Dinamo Kiev me rezultatin 3-2, por gjithsesi morën edhe lajmin negativ se aventura e tyre në komepticionin europian do të përfundoi në fazën e grupeve. Në skuadrën korçare pothuajse të gjithë futbollistët shkëlqyen, por në votimin...

Ish-futbollisti i Juventusit dhe kombëtares italiane, Alessandro Del Piero, në një intervistë ka deklaruar se shkaku i rënies së futbollit italian në arenën ndërkombëtare është skandali i trukimeve. Del Piero drejton gishtin nga ‘calciopoli’ për të treguar se klubet nuk po arrijnë të marrin veten dhe Kombëtarja e “të...

Neymar ishte titullar në fitoren e thellë 7-1 kundër Celtic të mërkurën në “Champions League” dhe jo vetëm kaq, por braziliani shkëlqeu me dy golat duke përmbysur fillimisht shifrat para se shokët e skuadrës ta ‘masakronin’ ekipin skocez. Në dhomat mikse të medias në stadiumin “Parce des Prince” prisnin...

SHBA – Ish-futbollisti i Bayern Munich dhe i kombëtares gjermane do të bëhet baba për herë të parë. Bastian Schweinsteiger me anë të një fotoje në Twitter njofton se bashkëshortja e tij Ana Ivanovic është shtatzënë. Lajmi për shtatzëninë e ish -tenistes serbe prej muajsh qarkullon në të ndryshme,...