Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 10540 Lexime
 • Momenti kur Guerrilsat e Partizanit përzënë stafin italian, pas barazimit me Vllazninë. Ultrasit e kuq janë të pakënaqur me menaxhimin që i bëhet skuadrës dhe kanë shumë pakënaqësi me drejtuesit e lartë, si Sulejman Starova apo edhe përgatitësin atletik Xhanoti. Guerrils kanë përzënë edhe trajnerin Sormani, pasi e shohin...

 • 6636 Lexime
 • Ivan Bogdanov, i njohur si “Ivani i tmerrshëm” është kthyer përsëri në Itali, vend nga i cili për herë të fundit ishte larguar në pranga, i shoqëruar nga policia vendase që e deportonte në Serbi. Huligani famëkeq serb, i cili ishte përjashtuar nga Italia pasi shkaktoi kaos në ndeshjen...

 • 8358 Lexime
 • Juventus padyshim është një nga skuadrat më aktive në këtë periudhë të merkatos. Në pritje të Higuain dhe mbi të gjitha parave nga shitja e Pogba-s, Juventus ka arritur disa marrëveshje të rëndësishme: Benatia, Dani Alves, Pjanic e Pjaca, janë disa nga emrat më të rëndësishëm. Entuziazmi në shtëpinë...

 • 11998 Lexime
 • Mbyllja e Euro 2016 ka sjellë edhe periudhën e bilanceve të përgjithshëm për pjesëmarrësit në këtë turne të parë kontinental me 24 skuadra. Televizioni kombëtar francez Tf1 ka bërë një vlerësim për të 24 skuadrat, duke i ndarë me grupe sipas notave që kanë marrë, nga ato që shkëlqyen,...

 • 11714 Lexime
 • Goli i shënuar nga hungarezi Zoltan Gera, në përballjen me Portugalinë, është fitues i garës për golin më të bukur të “Euro 2016”. Mesfushori 37-vjeçar i Ferencvaroshit, realizoi golin e avantazhit në ndeshjen mes Hungarisë dhe Portugalisë në fazën në grupe të turneut, sfidë e përfunduar me rezultatin 3-3....

 • 1862 Lexime
 • Ka dëmtim te ligamenteve te gjurit te majte: keshtu shkruan gazeta spanjolle “Marca”, pas ekzaminimeve te para mjeksore te Cristiano Ronaldo, i cili doli nga fusha e lojes ne minuten e 24-t ne finalen e Euro 2016 mes Portugalise dhe Frances. Per rikuperimin e demtimit te tij pas perplasjes...

 • 1142 Lexime
 • Sulmuesi francez, Antoine Griezmann, është zgjedhur si lojtari më i mirë i Euro-2016, bëri të ditur të hënën UEFA nëpërmjet një njoftimi zyrtar. Lojtari i Atletico Madrid, 25 vjeç, është autor i 6 golave gjatë kompeticionit. Ai shënoi dy gola në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Gjermanisë (2-0). Ai u zgjodh...

 • 19350 Lexime
 • NGA: MATTHIAS BRUEGELMANN* Çfarë mund t’i japë perëndia e futbollit më shumë Ronaldos? Një karrierë superlative si lojtar botëror, makineri golash, një mega-star i superpaguar, fitues i Ligës së Kampioneve dhe shumë shpejt miliarder. Tashmë ai fiton më në fund edhe titullin e lakmuar me Portugalinë si kapiten- edhe...

 • 6854 Lexime
 • FRANCE – Mijëra insekte zbritën në stadium për të parë nga afër ndeshjen finale të Evropianit, madje njëri prej tyre iu ul në fytyrë Ronaldos, pas dëmtimit që në minutat e para të lojës. Por insektet kishin hyrë shumë më para së të niste ndeshja në “Stade de France”...

  Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.