Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TIRANE – Futbollisti Debatik Curri pozon me armë në dorë pranë një bukurosheje. Në një fotografi që është postuar në “Facebook” nga familjarët e tij, mbrojtësi kosovar që luan me Tiranën, shihet në shoqërinë e një vajze dhe me pistoletë në dorë. Sakaq, mbrojtësi kosovar ka pohuar së fundmi...

ROME-2015 në Serie A starton me Juventus-Inter, një sfidë historike ndërmjet dy skuadrave totalisht të ndryshme. Bardhezinjtë janë në garë me kohë të plotë për titullin kampion, ndërsa zikaltërit janë në kërkim të pikëve për një vend në europë. Nga protagonistët e Derbit të Italisë, më interes të madh...

Historia e “dashurisë” ndërmjet Lionel Messi-t dhe Diego Armando Maradona-s ka qenë gjithnjë gri. Si rrallë herë në vitet e fundit Leo Messi nuk është favorit për të fituar “Topin e Artë”. Ndërmjet yllit të Barcelonës dhe Cristiano Ronaldos është një konkurrent unik, Manuel Neuer. Portjeri i Bayern Munich...

KANADA- Vijon triumfi i shqiptarëve nëpër botë, pas shpalljes kampion boksi në Itali të Alesio Spahiut, tashmë Max Domi, një tjetër shqiptar është shpallur kampion bote në hokej me Kanadanë. Max Domi, i cili po ndjekë hapat e të atit Tie Domi, i cili gjithashtu ka qenë një hokeist...

Leo Messi dëshiron Chelsea-n? E dhëna e parë vjen nga rrjeti social Instagram. Tek Barcelona atmosfera nuk është më pozitive për Messi-n: bankina në sfidën kundër Real Sociedad, humbja, grindjet me Luis Enrique, largimet e Zubizarreta e Puyol. Një ditë jo për yllin argjentinas, që në mungese edhe të...

Nga: JETON SELIMI * Përpara Vitit të Ri, administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, deklaroi se asnjë prej elementëve të shumëpërfolur në media nuk do të largohej nga ekipi. Pas Vitit të Ri, të gjithë jemi dëshmitarë të “çmontimit” të kuqezinjve, pasi veç elementëve të palakuar më parë (Krasniqi, Mici),...

Karriera e Ermir Lenjanit merr një kthesë të paparashikueshme. Ndërsa që mediat flisnin për marrëveshjen e mundshme me Shutgartin apo Veronën, futbollisti i kombëtares firmoi me francezët e Rënes duke u larguar nga ekipi zviceran i Shën Galenit. Mbrojtësi i kuqezinjve, pasi kaloi me sukses vizitat mjekësore, lajm që...

TIRANE– Lionel Messit nuk i pëlqeu aspak fakti se nuk startoi si titullar kundër Real Sociedadit. Argjentinasi i Barcelonës ka mbetur i zhgënjyer pas humbjes së fundit të pësuar te dielën në mbrëmje. Lojtari nuk u aktivizua që nga minuta e parë në këtë sfidë, çka ishte një vendim...

Humbja e pësuar kundër Real Sociedad ka trazuar ujërat në shtëpinë e Barcelonës. Katalanasit humbën mundësinë më të mirë për parakaluar Realin në tabelën e klasifikimit, kjo falë Valencia-s e cila i shkaktojë humbjen e parë pas 22 fitoreve radhazi. Gazeta spanjolle “Sport” kritikon në mënyrë të veçantë zgjedhjet...

Merkato e janarit ka nisur me largime për  skuadrat e Superligës. Kukësi, kampionia e dimrit, është edhe skuadra më aktive. Pas zgjidhjes së kontratës me “profesorin” Igli Almuça, verilindorët kanë afruar në skuadër tre element të rinj. Fillimisht ishte Gledi Mici, ish lojtari i Flamurtarit, ai i cili hodhi...

Skuadra e Partizanit ka nisur zyrtarisht përgatitjet për të qenë sa më kompetitive në startin e kampionatit pas pauzës disaditore pushimi për festat e fundvitit. Stafi dhe lojtarët janë grumbulluar në rezidencën e Klubit Hotel “Vila Park” në Tiranë, ku edhe kanë shkëmbyer urimet e rastit me njëri tjetrin...

KF Tirana vijon punimet për rikonstruksionin e stadiumit “Selman Stermasi” me ritëm të lartë. Puna nuk është ndërprere as gjate ditëve festive te fundvitit. Sipas projektit për stadiumin, po punohet fillimisht tek fusha dhe tek tribuna përkarshi. KF Tirana po bën gati shumë ndryshime te rëndësishme në infrastrukture dhe...

Tirana nis sot përgatitjet për gjysmën e dytë të sezonit. Në orën 14:00 bardheblutë nën drejtimin e trajnerit Gugash Magani do te fillojnë stërvitjen intensive. Faza përgatitore është menduar të zhvillohet në Shqipëri dhe jo jashtë vendit. Skuadra do të grumbullohet për një periudhe disa ditore në Durrës dhe...

Paralajmërimi erdhi në takimin miqësorë kundra Milan-it (4-2), por goditja e vërtetë ishte ajo në Mestalla: Valencia-Real Madrid 2-1. Reali i jep fund në këtë mënyrë ecurisë fantastike, prej 22 fitoresh radhazi: 16 shtator Real-Bazel 5-1 deri më 20 dhjetorë Real-San Lorenzo 2-0. 2014 e Realit në drejtimin e...