Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Skënderbeu fitoi 3-2 ndaj Dinamos së Kievit në ndeshjen e parafundit të grupeve të Europa League. Klubi korçar përfiton 360 mijë euro nga kjo fitore, të ardhura që i jepen nga UEFA. Ndërkohë që presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj tashmë do t’iu shpërndajë premion 100 mijë euro lojtarëve për...

Mediat argjentinase kanë njoftuar se sot është vrarë në shtëpinë tij kryetari i ultrave të klubit të njohur Boca Juniors. I quajtur Gustavo Pereyra, ose njohur ndryshe me nofkën ‘Ariu’, ishte një nga personat më të rëndësishëm të klubit argjentinas. Pereyra, 49 vjeç, është burgosur shumë herë për shkak...

Eliminimi i Italisë nga Botërori shtangu tifozët ‘axurrë’, mirëpo sportdashësit në mbarë botën në përgjithësi i shqetësoi apo i bëri më shumë përshtypje mungesa e Buffon sesa e kombëtares së kaltër në “Rusi 2018”. Kjo pasi portieri i Juventusit është një legjendë e vërtetë dhe të tillë e bëjnë...

Ricardo Kaka ka vizituar Casa Milan këtë paradite dhe çfarë vizite që ishte. Braziliani 35-vjeçar i cili i dha fund aventurës me Orlando-n është mirëpritur nga një numër i madh tifozësh të etur për ta parë sërish idhullin e tyre. Ai filloi vizitën duke parë muzeun e ri të...