Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

Sulmuesi i Manchester City u përfshi në një sherr me tifozët e Wigan pas përfundimit të ndeshjes së vlefshme për FA Cup, fituar 1-0 nga ekipi i Championship. Tifozët e Wigan hyn në fushë pas vërshëllimës finale të gjyqtarit për të festuar suksesin kundër “qytetarëve”. Por, Aguero i cili...

Vincenzo Montella ka thënë me humor se nëse Sevilla do të ketë shanse për të mundur Manchester United të mërkurën atëherë duhet të “vrasë” Alexis Sanchez. Sevilla do të presë Djajtë në ndeshjen e parë të 1/8-ave dhe Montella sugjeron se ekipi i tij duhet të tregohet më agresiv...

Jefferson Reis, lojtari i skuadrës braziliane Operairo është kthyer në protagonist kur është përfshirë në një incident të turpshëm në ndeshjen mes Oprario MS dhe Comercial MS. Ai ka sulmuar kapësin e topave duke e përgjakur, veprimin e bëri pasi festoi golin e shënuar . Situata ka eskaluar sa...

Kampionët e Gjermanisë, Bayern Mynih triumfuan 5-0 kundër skuadrës turke të Besiktas, duke e bërë thjesht formalitet kualifikimin për më tej. Bavarezët në drejtimin e Heynckes tashmë janë të pandalshëm dhe kanë arritur formën e tyre më të mirë. Por, përveç këtij fakti, bavarezët kanë një arsye tjetër për...