Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Paris SG mposhti mbrëmë në “Ligue 1” skuadrën e Lyon me rezultatin 2-0, por pavarësisht kësaj ndërmjet lojtarëve rrezikon të ketë një përçarje të madhe. Gjatë lojës arbitri akordon një goditje dënimi dhe menjëherë Edison Cavani pozicionohet për t’a goditur duke marrë topin në duar. I këtij mendimi nuk...

Licencimi i skuadrave për të marrë pjesë në kampionat kalon në disa faza, ku nevojitet plotësimi i disa kritereve, qoftë financiare, administrative, por edhe sportive, që kanë të bëjnë me stadiumin dhe terrenin ku do të zhvillohen ndeshjet. Mirëpo, në javën e dytë të kampionatit elitar në vendin tonë,...