Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Skuadra e Klaudio Ranierit vazhdon të mjaftohet me një gol për të siguruar 3 pikë dhe për të mbajtur kryesimin në Premier League madje me 7 pikë larg ndjekësit më të afërt. Leicesteri ka arritur në 6 javët e fundit një barazim dhe 5 fitore minimale, të mjaftueshme për...

Piloti i Mercedes, Nico Rosberg ka fituar Çmimin e Madh të Bahreinit, ndjekur nga Ferrari i drejtuar nga Kimi Raikkonen. Mercedesi ka arritur të ruajë pozitat në krye të klasfikimit të Formula 1. Treshja e podiumit ishte Rosberg, Raikkonen dhe Hamilton. Që në xhiron njohëse të pistës, pa filluar...

Stephan El Shaarawy ka bërë të ditur se objektivi i tij është që të luajë mirë me Romën, në mënyrë që të sigurojë një vend në ‘Euro 2016’. Sulmuesi italian po vazhdon me formën e shkëlqyer qëkur u transferua tek verdhekuqtë dhe shënoi një gol edhe në derbi kundër Lazios....

Patinazhistja e Rusisë, Yevgenia Medvedeva, ka arritur rekord të ri botëror në pjesën e lirë të Kampionatit Botëror të Patinazhit Artistik, në qytein Boston në Shtetet e Bashkuara. Medvedeva, 16-vjeçare, mbrëmë arriti t’i tuboj 150.10 pikë, duke e thyer rekordin e mëparshëm që e mbante Kim Yuna (Koreja Jugore)...

ITALI – Futbolli italian është sot në zi, për humbjen e Cesare Maldinit, ish-futbollist i Milanit dhe ish-trajner i kombëtares italiane të futbollit. Lajmi është bërë i ditur nga familja Maldini përmes një njoftimi ku shkruhet: “Lajmërojmë me hidhërim të thellë humbjen e Cesare, mbrëmjen mes të shtunës dhe...

Reali i Madridit ka fituar 1-2 “El Clasico”-n me Barcelonën. Ndeshja dhuroi spektakël me gola në fushë dhe rivalitet të fortë mes dy skuadrave. Pjesa e parë tregoi një lojë të kujdesshme ku të dy skuadrat studiuan njëra-tjetrën. Edhe pse Barcelona dominoi në mbajtjen e topit, ekipet shkuan në...

Skëndereu e ka shfrytëzuar në mënyrën me të mirë të mundshme ndalesën e Partizanit në Laç. Bardhekuqtë kanë fituar sot në shtëpi ndaj Vllaznisë 2-1 duke e thelluar në 6 pikë diferencën me ndjekësit nga kryeqyteti. Ndeshja e sotme e luajtur në Korçë ka qenë një sfidë mjaft e...

Nga Jeton Selimi Lionel Mesi përballë Kristiano Ronaldos. Kjo është sfida ndërmjet dy yjeve të futbollit botëror, që mbrëmjen e së shtunës do të nxehë “El Clasico”-n në “Nou Camp”. Një duel që vështirë se do të jetë përcaktues për titullin, me Barcelonën që duket e pandalshme drejt triumfit,...

Trajneri i Manchester United, Louis van Gaal ka trembur jo pak gjermanët duke deklaruar se Bastian Schweinsteiger mund të mos arrijë të jetë gati për Kampionatin Evropian në Francë. “Tigri” ka pësuar së fundi një dëmtim problematik që po e mban jashtë fushave prej kohësh. Por më e keqja...

Lionel Messi nuk është i paprekshëm te Barcelona, pasi bisedimet për kontratën e re tanimë kanë ngecur mes përfaqësuesve të lojtarit dhe klubit. Por në rast se argjentinasi dëshiron rritje page atëherë e ka një mundësi të mirë që të fitojë pagë të jashtëzakonshme, pagë astronomike që deri më...

Drejtues të Federatës Italiane të Futbollit kanë kontaktuar drejtpërdrejt me trajnerin Xhani De Biazi për një post të mundshëm të tij në pankinën italiane. Lajmi konfirmohet nga portali i njohur “Calciomercato.it”, që citon burime nga federata. “Në ceremoninë e 7 marsit kur De Biazit iu dorëzua çmimi i ‘Pankinës...

UEFA dhe organizatoret e EURO 2016 prezantuan sot biletën zyrtare për 51 ndeshjet e Kampionatit Europian te Futbollit i cili do fillojë pas 70 ditësh. Mbi 15 milionë persona aplikuan për bileta në faqen zyrtare të UEFA EURO 2016 dhe tifozat me fat të cilët arritën të bëjnë blerjet,...

Presidenti i ri i FIFA-s, Gianni Infantino gjatë turneut që po zhvillon në Amerikën Latine ritheksoi objektivin e tij për të rritur numrin e skuadrave pjesëmarrëse në fazën finale të Kupës së Botës nga 32 në 40, një risi kjo që padyshim i shkon për shtat edhe vendeve si...

Faqja zyrtare e UEFA-s i kushton Shqipërisë një shkrim të detajuar, të bazuar në dy ndeshjet miqësore të kuqezinjve kundër Austrisë dhe Luksemburgut. Në fillim të shkrimit, UEFA i kushton një hapësirë të madhe ndeshjes me Austrinë në “Ernst Happel Stadium” dhe më pas përqendrohet te ndeshja me Luksemburgun...