Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TIRANE – Shenja e shqiponjës është pak të thuash se duket si një lloj trendi, më së shumti mes sportistëve shqiptarë, qofshin këta që sot përfaqësojnë ngjyrat kuqezi, apo jo. Por shihet se kjo lloj “sëmundjeje” ka zënë edhe njërin nga yjet më të mëdhenj të futbollit botëror në...

ZVICER-Në Nyon të Zvicrës u hodh sot shorti i 1/8 së finale së Ligës së Kampionëve. Shtëpia e futbollit europian mikëpriti ceremoninë e hedhjes së shortit. Takimet e para do të luhen në dt 17 dhe 18 shkurt. Man.City-Barcelona, Juventus-B.Dortmund dhe PSG-Chelsea ishin tre supersfidat që rezervuan goglat. “Qytetarët”...

Louis Van Gal, menaxher i Manchester Unitedit ka thënë se të zgjedhurit e tij e merituan fitoren ndaj Liverpoolit, megjithëse mendon se skuadra e tij akoma ka nevojë për t’u përmirësuar. Djajtë e Kuq fituan me rezultat 3-0 të dielën në Old Trafford dhe kjo ishte fitorja e gjashtë...

Ka triumfuar Milani në ndeshjen e sotme përballë Napolit, duke e mposhtur këtë të fundit me rezultatin 2-0. Ndeshja ishte e vlefshme për javën e 15-të të Serisë A që u zhvillua në San Siro. Rossonerët krijuan epërsi të hershme në pjesën e parë dhe e mbyllën atë me...

Trajneri i Borussia Dortmundit, Jurgen Klopp, është ankuar në lojtarët e tij pas humbjes 1-0 ndaj Hertha Berlinit. Gjermani akuzoi skuadrën e tij për mos-vendosmëri dhe humbje të përqendrimit kur Julian Schieber shënoi golin e vetëm në takim. “Nuk patëm vendosmëri të mjaftueshme në një ndeshje shumë të rëndësishme”,...

BEOGRAD-Presidenti i Federatës Serbe të Futbollit, Tomislav Karaxhiç, ka pranuar në një intervistë për gazetën “Blic”, se kishte menduar se Serbia do të përjashtohej për shkak të asaj që ndodhi në ndeshjen me Shqipërinë më 14 tetor. Sipas numrit një të futbollit serb, situata ishte shumë e rënduar, edhe...

Barcelona është ndalur me një barazim 0-0 në Madrid te skuadra e Getafes, për të mbetur kështu prapa rivalit të përbetuar, Real i Madridit. Në ndeshjen e zhvilluar te Getafe startoi nga fillimi Pedro në vend të Neymar, gjë që edhe u vërejt në lojë, teksa mungoi edhe Iniesta...

TIRANË– Të kuqtë “vyshken” në Vlorë, ku Flamurtari vuri diktatin mbi Partizanin dhe mori 3 pikë, të cilat ngjisin skuadrën bregdetare në kuotën e 22 pikëve, duke e afruar me grupin kryesues. Ndeshja e luajtur në stadiumin “Flamurtari” nën prozhektorin e dritave ngjiti në skenë një Partizan “të vyshkur”...

TIRANE-Falë një Ndikuma në superformë, Tirana mposhti Skëndërbeun me rezultatin e pastër 2-0. Bardheblute marin frymë lirisht dhe tashmë humbja në derbi është thjeshtë një kujtim i hidhur. Në “Qemal Stafa” djemtë e Maganit shfaqin anën tjetër të medaljës, një skuadër solide, që kontrollon sfidën dhe është ndëshkuese në...

TIRANË– Pavaresisht performances në Itali, ekipi i Juventusit nuk po arrin të tregojë vlera në kompeticionet evropiane, eshte shprehur portieri Gianluigi Buffon, sipas te cilit, ekipi torinez nuk ka lojtare te nivelit te Lionel Messit apo Cristiano Ronaldos për të shkëlqyer në Europë, shkruan gazeta Express. “Juventusit i mungon...