Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
  • 1732 Lexime
  • Pas humbjes së Kombëtares në miqësoren me Bosnjën në “Elbasan Arena”, Ballist Morina i njohur ndryshe si “heroi” i Beogradit ka reaguar ashpër ndaj trajnerit Xhani De Biasi ku i kërkon largimin. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Ballist Morina i kërkon trajnerit italian të largohet nga drejtimi...

  • 2134 Lexime
  • Pas asaj që ndodhi në Palermo, Federata Shqiptare e Futbollit vendosi që të përjashtonte grupimin “Illyrian Elite” nga ndeshjet e Kombëtares si dënim për prishjen e imazhit të Shqipërisë. Por pavarësisht bujës që bëri ky vendim i FSHF-së, në realitet, asgjë nuk ka ndryshuar. “Illyrian Elite” nuk kanë munguar...

  • 1476 Lexime
  • “Tifozat Kuq e Zi” të mbledhur jashtë stadiumit “Elbasan Arena”, kanë ironizuar me ata që ishin të pranishëm në shkallët e impiantit dhe po ndiqnin nga afër ndeshjen kundër Bosnjë-Hercegovinës. “Ju urojmë shikim të këndshëm” shkruhej në këtë parullë të grupimit të tifozëve, të cilët mendojnë se pa praninë...

  • 1434 Lexime
  • Në prag të sfidës miqësore kundër Bosnje-Hercegovinës, trajneri i kësaj kombëtareje, Mehmed Bazhdareviç, ka lëshuar një deklaratë disi të çuditshme por edhe shpresdhënëse përsa kohë vjen nga një profesionist. “Brenda pak vitesh, Shqipëria do të jetë një nga kombëtaret më të mira në Europë”. U shpreh ai në konferencën...

    Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.