Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Në një rrëfim ekskluziv, për emisionin “Të Paekspozuarit”, Fatos Lubonja zbuloi një detaj për të shkuarën e shkrimtarit të madh, Ismail Kadare. Sipas Lubonjës, në regjimin komunist Kadareja ka pasur pseudonimin “Gert Arbana”. Lubonja nuk ka kursyer edhe kritikat ndaj botuesit, Henri Çili. “Gent Arbana është pseudonimi i Kadaresë,...

TIRANE– Analisti Fatos Lubonja ka komentuar përplasjet dhe sulmet e ndërsjella me shkrimtarin Ismail Kadare. I ftuar në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ të gazetarit Ylli Rakipi në ‘News24’, Lubonja tregoi 3 çështjet kryesore që sipas tij e kanë kthyer Ismail Kadarenë në ‘armik’. “Unë e kam kritikuar Kadarenë për 3...

Ministri i jashtëm serb Ivica Daçiç i është kundërpërgjigjur ministrit të jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli. “Është gënjeshtër shumë e madhe deklarata e Pacollit që Kosova ka vota të mjaftueshme për anëtarësimin në UNESCO. Këtë temë unë dhe presidenti Vuçiç e kemi ngritur në të gjitha takimet tona”, ka...

Emisioni “Të Paekspozuarit”, ka vijuar me publikimin e rrëfimeve ekskluzive të Fatos Lubonjës, mbi akt-ekspertimin e shënimeve dhe materialeve të tij letrare, të gjetura nga sigurimi i shtetit dhe të përdorura nga regjimi komunist për dënimin e tij. Ekspertiza e Vangjel Kules mbi bllokun e shënimeve të Fatos Lubonjës,...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.