Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 430 Lexime
 • Ziklatërit e Interit janë kualifikuar për në çerekfinalet e Kupës së Italisë, pas fitores 3-2 ndaj Bologna, pas kohësh shtesë. Përvec kualifikimit të zikaltërve ajo që vlen të përmendet është goli i parë i mbrëmjes që erdhi në minutën e 33-të me një roveshatë spektakolare nga Jeison Murillo. Qendërmbrojtësi...

 • 3726 Lexime
 • Kim Kardashian është kthyer një muzë frymëzimi për femrat në mbarë botën, duke mos përjashtuar as ato shqiptare. Ajo nuk është e preferuara e Armina Mevlanit, por këtë herë shohim që blogerja dhe modelja e njohur shqiptare është frymëzuar nga stili i saj. Pantallonat e saj “Gucci” janë të...

 • 640 Lexime
 • BRUKSEL– Italiani Antonio Tajani është presidenti i ri i Parlamenti Evropian, duke zëvendësuar gjermanin Martin Schulz. Politikani konservator italian është zgjedhur me 351 vota pro në zgjedhjet e zhvilluara në Strasburg. Tajani, 63-vjeçar, ka qenë me profesion gazetar si dhe ish-zëdhënës i ish- kryeministrit italian Silvio Berlusconi, dhe ish-komisioner...

 • 1170 Lexime
 • Me anë të kësaj makine që e ka bazën si Panamera, kompania nga Gjermania është duke bërë përpjekje që të hyjë në tregun e makinave SUV. Mirëpo, nuk kemi të bëjmë vetëm me një Cayenne Coupe që ka katër dyer, por edhe me një veçori tjetër, transmeton Telegrafi. Fotografët...

 • 1704 Lexime
 • SERBI-Pas përplasjeve mes Kosovës dhe Serbisë për trenin, ka reguar edhe lideri i SRS-së, Vojisllav Sheshel. Ai thotë se angazhohet për një reagim të shpejtë ndaj çdo kërcënimi për sigurinë e serbëve në Kosovë, por me mençuri do të priste për momentin e duhur. ‘Nikolic reagoi në mënyrë propaganduese,...

 • 2152 Lexime
 • Sulmet terroriste kanë goditur 2016-ën, por cilat vende konsiderohen si më të rrezikshmet në botë? Express.co.uk ka listuar 10 shtete që duhen shmangur gjatë këtij viti, bazuar në gjetjet e Indeksit Global të Paqes. Në fakt mund të ndihet sikur e gjithë bota është një vend i rrezikshëm, pasi...

 • 1844 Lexime
 • Shumica përpiqen me të gjitha mënyrat të testojmë maskat dhe trajtimet për kujdesin e fytyrës më të fundit që kanë dalë në treg, por asnjëra nuk është më e mirë se maskat natyrale. Nëse ju është mbushur fytyra me puçrra, atëherë mund të provoni maskën me aspirinë. Aspirina kimikisht...

 • 532 Lexime
 • IRAN-Presidenti iranian, Hassan Rouhani tha të martën se nuk do të shqyrtojë rinegocimin e marrëveshjes bërthamore të Iranit me administratën e re të zotit Donald Trump, i cili ka e dënuar disa herë marrëveshjen. Duke folur në një konferencë shtypi të martën në përvjetorin e parë të nënshkrimit të...

 • 612 Lexime
 • Abigail Ratchford shquhet për linjat e saj trupore. Jo rrallë herë ajo provokon me anë të pozave të ndryshme të cilat i shpërndanë në rrjetet sociale. Ratchford, kete here ka psotuar nje foto ku shfaqet e veshur me një fustan të ngushtë, i cili i nxjerr në pah format...