Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Rrjetet sociale “Instagram” dhe “Google+” vendosën t’i bashkohen “kodit të sjelljes” të Komisionit Evropian, ku angazhohen se do të luftojnë kundër deklaratave me urrejtje në internet, njoftoi sot një zëdhënëse evropiane. “Facebook”, “Twitter”, “YouTube” dhe “Microsoft” kishin firmosur në maj 2016 këtë tekst, nëpërmjet të cilit angazhohen pranë ekzekutivit...

Serbia dhe Mali i Zi ka të ngjarë të hyjnë më parë se të vendet e tjara në Bashkimin Evropian, ndoshta para vitit 2025, thotë Johannes Hahn, komisioneri i BE-së për anëtarësimin në një intervistë për agjencinë Reuters. Bashkimi Evropian po nis një përpjekje diplomatike që synon përshpejtimin e...

Këngëtarja Greta Koçi ka publikuar një imazh provokativ në rrjetet sociale. Ajo shihet se ka pozuar duke vënë në pah të pasmet bombastike në një fustan të gjatë. Përpos rrjeteve sociale, Greta aktive është edhe me muzikë ku së fundmi ka publikuar një këngë që u pëlqye nga publiku....

Turqia ka intensifikuar bombardimin ndaj milicisë kurde në Sirinë veriore para se të ndërmarrë një ofensivë tokësore me qëllim largimin e tyre nga zona, shkruan BBC. Turqia prej kohësh ka paralajmëruar se do të largojë luftëtarët e Njësiteve Popullore Kurde (YPG) nga Afrini, që është nën kontrollin e kurdëve...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.