Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

Hinrich Woebcken që është një nga drejtuesit e kompanisë Wolksweagen, ka bërë të ditur se Atlasi i ri do të ketë ndryshime. Gjatë prezantimit zyrtarë të Mk 7 Jetta, ai ka njoftuar grupin e gazetarëve se janë duke punuar në versionin e ri, që do të lansohet së shpejti...

Departamenti i Shëndetësisë i Kalifornisë paralajmëroi se njerëzit duhet të mbajnë telefonat e tyre celularë disa metra larg tyre për të zvogëluar ekspozimin ndaj rrezatimit dhe rreziqet shëndetësore. Kalifornia lëshoi udhëzime për zvogëlimin e ekspozimit ndaj rrezatimit të celularit të enjten, në mes të dëshmive në rritje se përdorimi...

SHBA-Është 22 milion dollarë buxheti që disponon Departamenti i Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të studiuar Ufo-t. Një shifër e vogël nëse e krahasojmë me 600 miliardët e përvitshëm që dispononte Dod (Ministria e mbrojtjes amerikane). Financimi për 5 vjet ka shërbyer për të hetuar për...

Disa muaj më parë, DJ Koh, presidenti i divizionit mobil të Samsung konfirmoi se kompania e tij kishte nisur punën në një altoparlant inteligjent. Sot Bloomberg publikoi një raport i cili thotë se altoparlanti debuton në gjysmën e parë të 2018-ës dhe do ti kushtojë konsumatorëve 200 dollar. Bloomberg...

Për 18.4 % është rritur numri i përdoruesve të internetit nga rrjetet celulare në tremujorin e tretë të këtij viti. Sipas statistikave të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare shqiptare, 2.16 milionë konsumatorë në vend kanë akses në internet 3G dhe 4G nga aparatet celularë. Shërbimi i internetit me...

Pas një procesi të gjatë përzgjedhjeje, ushtria amerikane ka filluar të shpërndajë një armë të re mes trupave, pistoletën Sauer XM17. Kjo armë do të zëvendësojë beretën M9 të përdorur që nga 1986. Më konkretisht, XM17 dhe versioni me përmasa më të zvogëluara, XM18 zëvendësuan pistoletën italiane duke ruajtur...

Bitcoin shënoi ditën e sotme një rekord të ri duke u vlerësuar me 18.154 dollar sipas CoinMarketCap.com. Monedha u rrit me 9% pavarësisht shqetësimeve për rrezikun e investimit në këto monedha tejet të luhatshme vlera e të cilave shpeshherë ka qenë viktimë spekulimesh. Që nga fillimi i vitit monedhat...

Astronomët në SHBA kanë filluar analizime elektronike të asteroidit të quajtur Oumuamua, në kërkim të jetës aliene në objektin qiellor me formë cigareje. Organizatorët e programit “Breakthrough Listen” filluan operacionet dje në teleskopin “Green Bank Telescope” në shtetin amerikan të Virxhinias Perëndimore. Mes mbështetësve të këtij programi është edhe...

Më parë, një drejtues i Huawei tha se P11 do të mund të lansohet në MWC. Duket se këto plane janë konkretizuar pasi disa përfaqësues në një ngjarje në Gjermani konfirmuan se pajisja e re do të zbulohet në Q1 2018. Ka shumë spekulime rreth Huawei P11. Disa besojnë...

Spekulimet rreth flagshipit të ri të Samsung, Galaxy S9, janë shtuar. Ditën e djeshme u publikua një video e telefonit dhe së bashku me të edhe data e debutimit. Sipas një raporti të publikuar nga sajti Korean The Bell thuhet se Samsung Galaxy S9 debuton më 27 Shkurt 2018,...

Yjet e Youtube vazhdimisht janë bombarduar me pyetje si “Sa para fitoni duke bërë këtë punë?” Statista ka përpiluar një infografik sipas të cilit radhiten yjet më të paguar të Youtube. Këtë vit shohim një ndryshim të lidershipit dhe shkurorëzim të suedezit PewDiePie i cili ra me 6 pozicione....

Një jaht spektakolar i inspiruar nga anijet pirate të shekullit 17 ka ardhur në një version tepër luksoz me vend për helikopterin, recepsion, pishinë dhe garazh. Anija quhet Caronte dhe është ndërtuar nga kompania italiane Lazzarini Design Studio dhe ka tre dhoma e 6 kabina. Një punonjës i kompanisë...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.