Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 1176 Lexime
 • Me anë të kësaj makine që e ka bazën si Panamera, kompania nga Gjermania është duke bërë përpjekje që të hyjë në tregun e makinave SUV. Mirëpo, nuk kemi të bëjmë vetëm me një Cayenne Coupe që ka katër dyer, por edhe me një veçori tjetër, transmeton Telegrafi. Fotografët...

 • 9998 Lexime
 • “Trac-Grabber” është pajisja më efektive në këto ditë kur bora dhe akulli kanë përfshirë të gjithë vendin. Ajo është pajisja më e re revolucionare në botën e automobilizmit, e cila është si një lloj rripi dhe montohet në gomat e automjeteve për të mos ngecur në kushte të pafavorshme si...

 • 4108 Lexime
 • “Bentley Continental Supersports” që është prezantuar zyrtarisht gjatë javës së kaluar, është vetura më e shpejtë e kësaj kompanie. “Bentley” ka publikuar një video të “Continental Supersport” për të shfaqur fuqinë e supermodelit. “Bentley Continental Supersports” ka 700 kuajfuqi, dhe shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e...

 • 9382 Lexime
 • Ky mund të jetë një ndër seritë e para të “Golf-it” të prodhuar nga kompania e madhe gjermane e automjeteve VolksWagen. Faqja e njohur gjermane për shitjen e makinave “mobile.de”, në një njoftim të saj ka shfaqur gjeneratën e parë Golf GTI. Dhe çmimi i saj, besojeni apo jo...

 • 12710 Lexime
 • Kompania prestigjioze gjermane “Audi” ka prezantuar konceptin e saj më të ri të shumëpritur, Q8, në panairin e veturave në Detroit. Koncepti “Audi Q8” është modeli më luksoz i kompanisë në të gjitha kohërat. Audi, me këtë koncept paralajmëron se do të hyjë në segmentin Coupe-SUV, ndërsa prodhimi i...

 • 5144 Lexime
 • Evoluimi i teknologjisë ka bërë që në ditët e sotme të krijohen mjete të cilat kanë në strukturën e tyre dhe pajisjet ushtarake për t’u përdorur në luftime apo për raste emergjencash. Ushtritë prijnë në këtë drejtim, ndërsa këto janë 10 teknologjitë e sofistikuara të adoptuara nga industritë automobilistike:...

 • 5906 Lexime
 • Mercedes-Benz njihet për makinat e saj luksoze, por tashmë kjo kompani është pas njërit prej jahteve më të paparashikuar që është shfaqur në panairin e jahteve në Monako. Prodhuesi gjerman ka debutuar në panair me jahtin “Arrow460-Grandturismo”, i cili ka çmimin prej 1.7 milionë dollarë, dhe pritet të dalë...

 • 1934 Lexime
 • Kompania e njohur e automobilave Tesla, me përditësimin e ri në sistemin operativ sjell argëtim për festat e fundvitit. Me butonin “T” në ekranin e ndjeshëm të kësaj prekjeje, pronarit të modelit i ofrohet një veçori “modelxmas” që përdoret për krishtlindje. Disa modele të Teslas me këtë veçori kanë...

 • 6042 Lexime
 • Ndërsa jemi duke pritur gjeneratën e re të Audi RS5, versioni aktual ka kaluar në modifikim nga kompania e njohur Fostla. Gjëja e parë që bie në sy te ky model është eksterieri me ngjyrë të kuqe, disa detaje shkëlqyese me ngjyrë të zezë, dritat e errët si dhe...