Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Bitcoin ra pas një rekordi ditën e Hëne menjëherë pas publikimit të lajmit se ishin vjedhur 31 milion dollar në monedha kriptografike. Kompania pas Tether, një monedhë kriptografike e përdorur nga bursat e bitcoin për të lehtësuar këmbimin në monedha tradicionale, tha ditën e Marte se 30.9 milion dollar...

Institucioni amerikan, Administrata e Ushqimeve dhe Ilaçeve ka miratuar ilaçin e parë digjital për SHBA, i cili do të gjurmojë nëse pacienti i merr ilaçet. I quajtur Abilify MyCite, bën fjalë për një sensor që pihet i cili komunikon nëse është pirë ilaçi nga pacienti. Më pas ajo transmeton...

Lenovo ka publikuar një model të ri të tabletit të lirë, përkatësisht modelin Lenovo Tab 7 , i cili kushton 79,99 dollarë dhe bazohet në Android Nougat 7.0. Tableti ka dimensione prej 194.8 x 102 x 8.8mm dhe peshon 254g dhe është mundësuar nga një procesor me 1.30Ghz Quad-core...

Prindërit në Gjermani dhe Norvegji janë njoftuar që disa smart-toys, lojëra ndërlidhëse me internetin, mund të bëhen të rrezikshme dhe të ndihmojnë hackersat dhe pedofilët për të vjedhur të dhënat e tyre personale. Objektet, shumë të dëshiruara të fëmijëve, sipas autoriteteve gjermane dhe norvegjeze, kukullat, orat dhe kukullat inteligjente...

Gjiganti industrial gjerman Siemens shprehu gatishmërinë për bisedime me përfaqësues të punëtorëve lidhur me planet për shkurtimin e rreth 6.900 vendeve të punës në gjithë botën. “Shpresoj se sindikata do të gjejë mënyrën që nga protesta të kalojë në dialog, për të arritur balancën e interesave”, tha shefja e...

Në kufirin mes Slovakisë, Hungarisë dhe Austrisë, u lançua një ATM bitcoin-i e cila është e para në botë e vendosur pranë një banke. Kjo ATM lokalizohet në qendër të Mosonmagyaróvár, një qytet me popullsi prej 30 mijë banorësh në Hungari, dhe këmben bitcoin-ët në forintë dhe Euro. Pajisja...

Aeroplani më i fundit rus A-100 për vëzhgim ka kryer sot fluturimin e parë, njoftoi “Vega”, një kompani prestigjioze e shërbimit që ka zhvilluar këtë fluturake. Sistemi i Aviacionit për Zbulim dhe Udhëzim A-100 kishte fluturimin e parë të tij sot, thuhet në kumtesën e koncernit. Aeroplani A-100 u...

Samsung ka prezantuar tabletin e ri të quajtur Galaxy Tab A. Pajisja e re vjen me procesor 1.4 GHz dhe ekran 8-inç me rezolucion prej 1280 x 800 pikselë Po ashtu, vjen edhe me 2 GB RAM memorie dhe 16 GB memorie të brendshme. Gjitashtu, Galazy Tab A vjen...

Ice Universe shkruan se telefoni më i ri Galaxy S9 do të vijë me dëgjuese AKG Bluetooth. Burimi i ueb faqes megjithatë thotë se kompania për momentin nuk do të largojë opsionin e portit 3.5 mm, por këtë mund ta bëjë më vonë. Kamera e telefonit Galaxy S9 do...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.