Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Facebook ka vendosur indikatorin e verifikimit, përkatësisht “trust indicator”, në të cilin mund të klikoni për të ditur më shumë për autorin që ka publikuar artikullin e shpërndarë në rrjet. Funksioni i ri do të ofrojë informacione për politikën edituese, qëndrimin etik, besimin e informacionit, përmirësimet në tekst, si...

Pas V7 +, vivo ka dorëzuar versionin e telefonit të saj Clearer Selfie. Pajisja quhet vivo V7 dhe vjen me një kamerë 24 MP përpara, ekran FullView dhe vend i trefishtë për dy nano-SIM dhe një microSD. Shfaqja është me raportin e modës 18: 9 dhe ka rezolucion HD...

KALIFORNI- Fuqizimi i trurit të njeriut nëpërmjet mikroçipëve mendohet prej vitesh në botën e fantashkencës dhe tashmë të gjithë, me optimizëm ose jo, e pranojnë se herët apo vonë do të ndodhë. Në fakt kjo gjë ndodhi. Disa elektroda janë përdorur për të përmirësuar në mënyrë të ndjeshme memorien...

Pra, gjërat do të përmirësohen në brendësi të S9, por një grup i fundit i imazheve mund të tregojnë gjithashtu se disa ndryshime po vijnë në krijimin dhe dizajnimin e këtij telefoni të ri nga Samsung. 3D renderat janë botuar nga SlashLeaks dhe tregojnë se S9 mund të ketë...

Ora Withings Steel HR janë rilansuar në markën e Nokias. Kjo orë tani mund të porositet online ndërsa dërgesat e para do të fillojnë para festave të fundvitit. Ora me pamje klasike ka sensorin për matjen e të rrahurave të zemrës dhe një sensor që tregon gjatësinë e ecjes...

Kamera Selfie TrueDepth e Apple përmban një sensor 3D dhe duke filluar nga 2019, kamera e pasme mund të ketë një sensor 3D të vetin. Kompania thuhet se po flet me disa furnizues të komponentëve dhe vlerëson mundësitë e saj. Sensori i pasmë i 3D do të ndihmojë në...

Avancimi i teknologjisë çdo ditë e më tepër po i kalon asaj që mund të kishim imagjinuar pak vite më parë. Asnjërit prej nesh nuk do ti shkonte në mendje që shumë shpejtë do të kishte në treg edhe makina fluturuese. Kompania mëmë e Volvo, Geely, ka fituar licencën...

Devel Sixteen është njëra nga makinat mbresëlënëse që është shfaqur në Dubai Motor Show 2017. Falë Shmee150, ne mund ta shohim në një vështrim shumë të afërt versionin e përfunduar koncept të Devel (jo gati për prodhim ) , i disponueshëm në tre konfigurime, secili më i fuqishëm se...

Teleskopi Spitzer i administrimit kombëtar të aeronautikës dhe hapsirës (NASA) zbuloi një trup yjor në Udhën e Qumështit. Ekspertët nuk e dinë akoma nëse bëhet fjalë për një planet, pasi është shumë i madh, apo nëse është një yll xhuxh, por ka njës strukturë të ndryshme. Ky trup gjendet...

Kina ka parakaluar SHBA-n për numrin më të lartë të superkompjuterave në botë. Vendi komunist ka 202 superkompjutera në listën e 500 makinerive më të fuqishme në botë.SHBA-të kanë vetëm 143 dhe kjo është pika më të ulët në 25 vite megjithatë ruajti vendin e dytë. Japonia vinte në...

Whatsapp ka aktivizuar përditësimin e ri, ku çdo përdorues mund të fshijë një mesazh që ka dërguar për një periudhë kohore prej 7 minutash. Por nuk është gjithçka ashtu siç mendonim. Mesazhi i fshirë nuk zhduket nga biseda, por duket se një tekst nuk është më aty me anë...

Samsung do të sjellë telefonin e ri Galaxy A5 për 2018 në janar të vitit të ardhshëm. Modeli për një kohë të shkurtër është paraqitur në faqen e Samsungut. Natyrisht, telefoni është tërhequr shumë shpejt nga faqja, por ne kemi parë se si duket A5 për vitin e ardhshëm....

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.