Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Shenhai Yongshi, një nëndetëse kineze e komanduar, iu nënshtrua provave të rezistencës në bregdetin e Kinës jugore pranë ishullit Sanya. Ndërkohë ekipi po kërkon për deformime pas misioneve të fundit nënujore. Yang Shenshen, zv.projektuesi i përgjithshëm i nëndetëses thotë se “Kontrolli i fuqisë në të gjithë sistemin ka verifikuar...

Chevrolet ka prezantuar zyrtarisht modelin e ri për vitin 2019, Corvette ZR1. Chevrolet Corvette ZR1 për 2019-ën ka motor 6.2-litër V8 me kompresor e kapacitet prej 755 kuajfuqi, transmeton Koha.net. Shpejtësinë maksimale ky model e arrin mbi 337 kilometra në orë. Gjithashtu, Corvette ZR1 mund të vijë me marshin...

Pas një raporti financiar zhgënjyes të Marten, aksionet e Snap ranë me 15% dy ditë më pas ndërsa aksionerët e kompanisë kanë filluar të humbin besimin. Edhe pse Snapchat është aplikacion shumë popullor tek adoleshentët, aplikacioni ende nuk ka shkelur në jetën e moshave të reja, të rriturve apo...

Motori më i madh i kërkimit, Google, mund të ketë një regjistër me bazë të dhënash për çdo gjë që ju keni thënë rreth tij që prej krijimit. Gjigandi i kërkimit arrin të regjistrojë me zë bisedat që njerëzit bëjnë për produktet e tij. Prestigjozja angleze “The Indipendent” shkruan se Google e...

Nuk jeni të kënaqur me përmbajtjen që u serviret? A nuk mjafton ndjekja e një profili për të mbushur boshllëkun tuaj të informacionit në Instagram? Mos u shqetësoni më sepse Instagram ka filluar testimin me ndjekjen hashtageve në rrjetin social. Me fjalë të tjera do të jetë një veçori...

Skype for Mobile ka prezantuar efektet interesante “AI” për fotografi dhe funksionet e njohura. Funksioni, i cili na kujton Snapchat, shton më shumë personalizim përmes tastierës “magic wand”, i cili vendoset në krye të ekranit. Sprinkles by Microsoft dhe teknologjia e tij “machine learning” mundëson edhe përdorimin e emocioneve....

Shkëmbimi i mesazheve seksi ka ekzistuar kaherë, qysh në kohërat e lashta kur çiftet shkëmbenin mesazhe të tilla përmes dërgimit të letrave. Por tani avancimi i teknologjisë e ka bërë më të lehtë këtë proces, dhe përveç dërgimit të mesazheve seksi, tani çiftet vazhdimisht shkëmbejnë edhe foto seksi. Por,...

Prodhimi i parë i bazuar në modulin ambicioz Kaby Lake-G multiçip të Intel, në kombinim me Kaby Lake-H me katër bërthama dhe grafikën e bazuar në arkitekturën AMD Vega do të jetë kompjuteri NUC. Tash kanë rrjedhë fotografitë e para të pllakës amë të kompjuterit NUC, i cili do...

Robotët mund të jenë të vetëdijshëm dhe mund të marrin vendime kundër vullnetit tonë, ky është përfundimi në të cilin kanë arritur grupi i shkencëtarëve të cilët kanë realizuar një hulumtim mbi atë se çka është vetëdija dhe kush mund ta posedojë atë, thuhet në një artikull të publikuar...

Facebook thotë se ekipi e tyre do të përdorë një sistem të veçantë për të parandaluar foto të padëshirueshme të qarkullojnë në këtë rrjet social, si edhe në Instagram. Para se të bllokohet një foto e tillë, fotot tuaja intime do të duhet që fillimisht të kontrollohen nga vetë stafi...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.