Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi

RUSI 2018
16:00

Arabi Saudite - Egjipt

RUSI 2018
20:00

Spanjë - Marok

RUSI 2018
20:00

Iran - Portugali


Ministria franceze e Punëve të Brendshme njoftoi se ka në plan të rrisë sistemin e paralajmërimeve në rrjetet sociale, për të njoftuar publikun për një kërcënim të menjëhershëm, të tillë si një sulm terrorist. Që nga qershori, paralajmërimet e ministrisë për këto lloje rreziqesh do të kenë përparësi kur...

FRANCE-Bursat Europiane përfunduan të gjitha sot në rënie të ndjeshme për shkak të pasigurive politike në Itali dhe në Spanjë duke rritur pasigurinë e investitorëve. Madje edhe “Wall Street” u prek gjithashtu, ku treguesi “Dow Jones” ra me 1,75% dhe “Nasdaq” me 0,93%. Nga ana tjetër bursa e Parisit...

Të paktën një server i përdorur nga një aplikacion për prindërit që kujdesen për të monitoruar aktivitetin telefonave të fëmijëve të tyre ka zbuluar dhjetra mijëra llogari të prindërve dhe fëmijëve. Aplikacioni mobil, TeenSafe, është një aplikacion i monitorimit “i sigurt” për iOS dhe Android, i cili u lejon...

Prej rrugëve të ngrira, deri te dunat e shkretëtirës Prodhuesi gjerman BMW, i ka bërë të gjitha përgatitjet që modeli X5 që lansohet gjatë vitit që vjen, të jetë i aftë të përballojë të gjitha terrenet. Gjenerata e katërt e kësaj makine SUV, fillimisht është testuar në pistat e...

Një skandal i madh ka përfshirë sërish Facebook-un, i cili akuzohet së ka përgjuar jo vetëm mesazhet e përdoruesve por edhe telefonat e tyre. Dyshimi është thelluar më shumë gjatë viteve. Facebook mendohet të ketë dëgjuar telefonatat e përdoruesve të tij përmes mikrofonit të celularit. Gjithashtu përgjon edhe vendndodhjen,...

iPhone së shpejti do t’i hap dyert e shtëpive dhe veturave. Apple janë duke punuar për të përmirësuar iPhonet që janë të pajisur me NFC me aftësinë për të zhbllokuar dyert, dhomat e hoteleve dhe makinat. NFC, i pranishëm në iPhone 6 dhe lart, lejon shkëmbime informacionit pa kontakt...

Qeveria gjermane i kërkoi sot sqarime Daimler, kompanisë-mëmë të Mercedesit, e dyshuar se ka pajisur disa nga modelet e saj me motor dizel me pajisje, të afta për të manipuluar nivelet e emetimit të gazit, si rasti i kompanisë ‘’Volkswagen’’. Agjencia federale e automobilave, KBA, urdhëroi javën e kaluar...