Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 3274 Lexime
 • Pavarësisht se vazhdmisht na thuhet të përdorim fjalëkalime të fuqishme dhe unike, njerëzit akoma vazhdojnë të shfrytëzojnë modele lehtësisht të parashikueshme për të siguruar jetët e tyre online. Fjalëkalimet më të përdorura për 2016-ën janë “123456,” “qwerty” dhe “111111,” sipas një raporti të publikuar. Çdokush që përdor një fjalëkalim...

 • 3186 Lexime
 • Rrjeti social ‘Instagram’ po rritet çdo ditë e më shumë, ndërsa shumica e përdoruesve e përdorin për të postuar foto apo video nga jeta e tyre, ka edhe nga ata të cilët e shfrytëzojnë si një mundësi për të fituar para. Sipas aplikacionit ‘Takumi’ përdoruesit e ‘Instagram’-it me më...

 • 792 Lexime
 • Rrjeti Facebook ka deklaruar se do të ndërmarrë masa të reja për t’i luftuar lajmet e rreme në Gjermani. “Muajin e kaluar ne shpallëm masa për t’u marrë me sfidën e lajmeve të rreme në Facebook”, tha kjo kompani nëpërmjet një kumtese të zyrës së informacioneve në gjuhën gjermane, raporton...

 • 1452 Lexime
 • HTC së fundmi ka sjellë HTC U Ultra dhe HTC U Play mirëpo si duket nuk ka përfunduar me lancimet. Sipas një raporti të ri thuhet se kompania tajvaneze pritet të përgjysmojë numrin e pajisjeve në 2017, në krahasim me vitin e kaluar. Një një intervistë, presidenti i kompanisë...

 • 854 Lexime
 • Instagram ka tejkaluar të gjitha pritshmëritë, duke arritur në të njëjtin numër përdorues sa edhe Snapchat. Prej pak kohësh Instagram futi mundësinë e hedhjes së fotove dhe videove live në atë që quhet Story. Së bashku me 150 milionë përdorues ditorë, Instagram së fundmi ka nxjerrë dhe opsionin e...

 • 2966 Lexime
 • Muaj më parë, “Facebook” reklamoi me të madhe se aplikacioni “whatsapp”, i blerë më herët nga kompania e Mark Zukerberg, ishte më i sigurti në botë dhe nuk mund të përgjohej apo spiunohej në asnjë mënyrë. Por duket se kjo ishte thjesht reklamë, pasi ekspertët kanë zbuluar dhe konfirmuar...

 • 11016 Lexime
 • Rrjeti social Facebook momentalisht po përjeton probleme madhore në Europë dhe Britani, ndërsa në Shqipëri përdoruesin hasin vështirësi të qasen në faqet e rrjetit social.Facebook nuk po funksionon për mijëra përdorues në Europë dhe Britani sipas raporteve në rrjete sociale. Në Twitter janë publikuar mëse 2,500 cicërima nën hashtagun...

 • 1090 Lexime
 • Shkencëtarët kanë shpikur pajisjen më të re robotike e cila i vjen në ndihmë moshës së tretë. Roboti i vogël quhet ElliQ dhe është shumë inteligjent, i aftë të njohë “gjyshin” e tij, të dëgjojë zërin e tij e ta ndjeke në varësi të komandave të tij. Roboti ka...

 • 8418 Lexime
 • Pas kohësh i lënë në hije nga gjgandët e rinj të teknologjisë, si Apple, HTC apo Samsung, Nokia ka vendosur të rifutet në treg me versionin më të ri të celularëve. Burimet bëjnë të ditur se pajisjet e shfaqura kanë emrin kodik ‘Supreme’ dhe mund të vijnë në treg si...

 • 2336 Lexime
 • Shumë njerëz janë në dijeni të faktit që nuk duhet të postojnë informacione identifikuese në rrjetet sociale, pasi hakerat mund t’i përdorin për qëllime të këqija. Shpërndarja e fotove, megjithatë, është diçka që çdokush ndihet rehat duke e bërë një gjë të tillë. Por kërkimet kanë zbuluar se edhe...

 • 5856 Lexime
 • Për të gjithë personat që shpenzojnë shumë kohë dhe janë të fiksuar pas rrjeteve sociale, vjen një lajm i mirë nga ‘Facebook’. Rrjeti social ka njoftuar se së shpejti do përdorë reklamat në video të cilat do shpërndahen nga editorët, çka përkthehet në fitime për ju dhe ‘Facebook’-un. Faktikisht...

 • 3980 Lexime
 • KINE-Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një dyqan në Kinë. Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin kur një burri i shpërthen në flakë telefoni iPhone 7, ndërsa e kishte në dorë. Videoja e publikuar në rrjetet sociale dhe flyheight.com, shfaq momentin kur dy burra ishin ulur në karrige...