Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Belgjikë - Tunizi

RUSI 2018
17:00

Republika e Kores - Meksikë

RUSI 2018
20:00

Gjermani - Suedi


Ushtarë izraelitë që i përkasin elitës antiterror kanë vrarë një deve teksa udhëtonin me një makinë. Dy komando janë pezulluar pasi u bë publike videoja ku ata duke qeshur vrasin nje deve. Komandot janë akuzuar për vrasje mizroe të kafshës. Video madje ishte regjistruar nga njëri prej tyre në...

SHKODËR- Kryeministri Edi Rama bashkë me Ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj ishin mesditën e së martës në Shkodër ku morën pjesë në inaugurimin e vënies në eficencë të plotë të repartit të imazherisë, pediatrisë dhe patologjisë në spitalin rajonal të këtij qyteti. Ajo që ra në sy si asnjëherë tjetër...

TIRANË- Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, priti sot homologen e saj gjeorgjane, znj. Tinatin Khidasheli, e cila në krye të një delegacioni të lartë ndodhet në Tiranë për një vizitë zyrtare. Pas këtij takimi ministrja e Mbrojtjes Kodheli dhe ministrja e Mbrojtjes së Gjerogjisë Khidasheli nënshkruam Memorandumin e Mirëkuptimit...

U bë shumë i njohur dhe shumë i dashur me këngën e tij “Sjena mo” në bashkëpunim me Getoar Selimin. Kënga u bë hit menjëherë dhe të gjithë arritën të fiksonin refrenin e saj. Pas suksesit të këtij hiti, reperi Majki ka publikuar një këngë tjetër të titulluar “Dashni”,...

AUSTRALI – Plazhi i famshëm Bondi Beach në Australi u pushtua nga ngjyra e kuqe edhe e bardhë teksa 320 persona të veshur me kostumin e Babagjyshit të Vitit të Ri pushtuan dallgët e Oqeanit. Sipas medias australiane, kjo pjesëmarrje masive e babagjyshëve sërfistë tashmë ka hyrë në Librin Guinness,...