Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 600 gr spinaq 5 qepë të njoma 1 tufë majdanoz 1 tufë koper 60 gr kuinoa 100 gr djath të bardhë 2 kokrra vezë 2 lgj miell 2 lgj peksimadhe Kripë, piper, arrë moskat Vaj për skuqje Përgatitja Fillimisht shpëlajmë kuinoan dhe e ziejmë në...

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 10 kokrra vezë 10 lgj sheqer 1.2 litër qumësht Pergatitja Rrahim vezët të plota në një tas, shtojmë 10 lugë sheqer dhe i rrahim derisa sheqeri të shkrijë. Më pas shtojmë qumështin të vakur dhe e trazojmë mirë me tel dore derisa të shohim që...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.