Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO Këngë dhe për kryeministrin: Edi Rama o yll epoke, rreze drite vepra jote

Albanian opposition leading in early vote counts

TIRANË-Pas disa politikanëve të cilëve u janë kënduar këngë dhe thurur vargje të ndryshme, nuk kishte si të mungonte edhe një për kryeministrin. Në Youtube është duke qarkulluar një këngë e kënduar për Ramën, nga këngëtarja Linda Morina. Në tekst ngrihet lart partia dhe vepra e Ramës duke u cilësuar si një rreze drite.

Teksti i këngës:
Këndoj trimin o nga Tirana, kryeministrin Edi Rama
Edi Rama, djali i Kristaqit, trim i madh o i idealit
Ti punove o me drejtësie, Shqipëria o ta dha votën tye
Rnoft Partia o Socialiste, me Edi Ramën o kryeministër
Edi Rama o yll epoke, rreze drite o vepra jote
Edi Rama o vizionare, Shqipëria o jonë krenare
Po feston o Shqipëria, me Edi Ramën o lulëzon qeveria
Ty të don o kombi shqiptare, oooo Edi Ramaaa, është legjendë e gjallëëë.

(d.d/BalkanWeb)


Komente ( 37 )

 • I just want to tell you that I’m newbie to weblog and certainly savored you’re blog. More than likely I’m going to bookmark your site . You certainly have impressive article content. Bless you for sharing with us your web page.

 • I simply want to mention I am all new to weblog and certainly loved your web site. Very likely I’m want to bookmark your blog . You actually have excellent articles. Thanks a bunch for sharing your blog.

 • un

  U paska ik truni trushplarme te salovixit

 • danaos

  o popull vari k****ça dergjoni keni pje*****r fare

 • qelbesirat e ps

  Po mortja e ka ngrene kete popull te mbaruar.prandaj thone keta rilindje.rilindje e s le””””

 • O shqiptar te mbaruar lat kokren e namit me kto kenge.
  O qe skeni drita dhe uji viti 2015

  O qe rroni dhe e hani buken kot
  Pse nuk ju ha dheu me gjith kenget qe beni e kendoni.

  Kam 15 vjet ne Angli, dhe nuk kam degjuar ti behet e ti kendoht kenge kamerunit apo mbretereshes.

  O popull dele qe hani buken me kenge skandaloze.
  Ju skeni per tu ber kurr europian
  Jeni dhe do te mbeteni popull dele te varur vetem tek gozhda e politikes
  Pse nuk ju ha dheu me gjith rame e berishe

 • saliu

  Ja cilet jane mercenaret. Jane pikerisht verioret qe i kendojne, bajraktarit, beut , presidentit,kryeministrit, sulltanit, Enverit, Mehmetit, Berishes, Bashes, Rames e ku di une. Kurre nuk do te bejme hajer si popull, po nuk hoqem dore nga mercenarizmi. Te vjen te ndotesh kur degjon te tilla kenge.

 • OSHEE

  Bukurr, EDI raMA sHPRESA E ShiPtaRISE I PARI I BALLkANIt,rrofte sa CAjuPI EDVINI urrAAAAAAA,VUNI RENDIN HOQI DROGEN STOI PARATE PENSINEVE rroft edVINI PO LUezon gjitha qytetet rroft ramA

 • u77

  Popull bageti! Prandaj kemi ngelur bishti i kavallit!

 • Lulushi

  HAHAHAHAHAHAHH… KY ESHTE VENDI KU EDHE0 “CUDIA” VETE CUDITET….

  KY POPULL KESHTU KENAQET, VENDOSEN KENGET NEPER DASMA, (HAPET DASMA ME KENGEN E ILIR METES, KRUSHQIT SHOQEROHEN ME KENGEN E RAMES….DHE SHOQERIA E DJEG ME KENGEN E SALES)…NE FUND KERCET KARIGIA KOKES….. AJD PER GEZIME…

 • x

  MALCORT rraca ma servile qe ka toka
  rrac e keqe phuuuuuuuuuuuuuuu

 • ANTEU

  Vetëm popujt e stadit të ulët të zhvillimit i ngrejnë himne e këngë prijësve të tyre.
  Me sa duket në këtë nivel zhvillimi (apo më saktë prapambetjeje) janë edhe shqiptarët.
  Nuk kemi dëgjuar ndonjë këngë që gjermanët t’i thurrin Merkelit, apo francezët t’i thurrin Hollandit, apo anglezët t’i thurrin Cameronit.
  Madje nuk kemi dëgjuar që as grekët t’i thurrin Samarës apo Ciprasit.
  Kjo tregon se shqiptarët ende nuk kanë arritur në nivelin e kombit.
  Janë ende MILET!

  • spurdhjaku babai i ANTEUT

   Po perse mbete tyryly tyryli gjithe jeten.Po eshte nje kenge me shprehje e figuracion komik more bir.
   Po do rritesh e do mesosh mo ANTE.

   • GOMARI, BABAI I SPURDHJAKUT

    Kush thotë që fisi i gomerëve nuk di të shkruajë e të lexojë more???
    Kush thotë se gomerët nuk dinë të përdorin edhe tastierën???
    E kini gabim, njerëz! Shembull për këtë është kërriçi im, SPURDHJAKU!
    Shikoni sa bukur pall në internet! 🙂

 • Sadiku

  Hiti i veres…miliona klikime….te dh””””ha oppa gangnam style….

1 2