Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari

Kërcënon Koreja e Veriut: SHBA-ja do të bëhet shkrumb e hi

C_2_articolo_3094422_upiImagepp

Koreja e Veriut ka kërcënuar se “do të fundosë”” Japonionë me një sulm bërthamor dhe do të kthejë SHBA-në në “pluhur dhe errësirë.

Ky është provokimi i radhës nga Pheniani, i cili ka premtuar një përshkallëzim të tensionit në gadishull. Ky kërcëni vjen pas vendimit të fundit të Kombeve të Bashkuara për të vendosur sanksione të reja ndaj regjimit të Kim Jong-Un.

Kërcënimi vjen përmes agjencisë zyrtare të shtypit, Kcna, të cilës i janë referuar edhe media të tjera ndërkombëtare.
(BalkanWeb)


Komente ( 3 )