Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Këshilltari i Ilir Metës mesazh rilindësve: E kuptojmë pse keni frikë…

Emiljano Meta

TIRANË- Këshilltari i Kreut të Kuvendit Emiljano Aleksi, ka dhënë një mesazh për socialistët pas mitingut të LSI-së në Tiranë. Duke i tërhequr vëmendjen ‘rilindësve’, Aleksi thotë se e kupton pse kanë frikë. Sipas tij, LSI është e bashkuar prej kohësh përmes kultit të të njëjtit atdhe, ndërsa i akuzon të tjerët se po mbjellin pabesi dhe përçarje.

“Ej ti, Rilindës i Republikës së Re!
E kuptojmë pse keni frikë. Ne jemi të bashkuar e bërë njësh prej kohësh, përmes kultit të të njëjtit atdhe, të cilin e kemi në zemër prej vitesh, përpara se sa ju të na mbillnit pabesinë dhe përçarjen”, shkruan Aleksi.

Sot LSI prezantoi kandidatët për deputetë në Tiranë në një miting të madh në sheshin “Nënë Tereza” ku ish-kreu i LSI-së Ilir Meta artikuloi akuza të rënda nga kryeministrit Edi Rama dhe Rilindjes. Këtë të fundit e cilësoi sëmundja shfarosëse, ebola.

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 5 )

  • Kush ka frike mor pleher m..i. Do ta shohim me 26, kush do kete frike, Ju kleptomanet apo zbebaruke te tjere sahanlepires si puna juaj. Dukesh xhanem sa mend ke ti dhe rraca jote ku je rreshtuar.

  • Emiljano Aleksibte ka stervitur mire skilja Spartak Braho … Po kush ta dha shkollen mo aman , provimet me sms e monikes i merrje. Ju mungon qytetaria o njerez. Ju genjen vetja e quheni politikane??? Ne cilen shkolle te botes studiove diplomavi a shkenca zhvillimi e emancipimi ne vrimen e partise?? Po ju mo keni 8 vjet ne qeverisje dhe e dhate shqiperine me koncension te gjithe,,, punen e dhersen e papaguar te prinderve tane jua falet per nje cope buke te huajve. Ju zente syte. Marrshi ne qershor goditjen me te madhe …boll me politiken e kurvave nje here ja jep majtas nje here djathtas..

  • Une

    LSI do marre fund gradualisht – mbahet vetem me vende pune Mr leke te vjedhura- LSI ka shume borgje shqipetareve dhe Do filloje pagesen me 25 qershor duke pasuar me arrestimin e kupoles mafioze

  • Do ta shohesh me 25 Qershore fundin tend o LSI-st

  • O mjerane kujt i drejtohesh,ju shkatruesit dhe me te korruptuarit e ketij shtetit beni moral.LSI eshte nje parti familje qe ka rreth vetes pjese me te degraduar te kombit shwriptare.

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .