Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Brazil - Kosta Rika

RUSI 2018
17:00

Nigeri - Island

RUSI 2018
20:00

Serbi - Zvicër


Kishin kthyer ullishtet në parcela me kanabis, 4 në pranga, mes tyre 2 shqiptarë (FOTO)

kanabis

KRETE- Policia greke arrestoi katër persona, mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen se kultivonin kanabis. Mediat greke raportojnë parcela me kanabis ishte mbjellë në rrethinat e Agio Vasilios në një ullishte në Kretë, ndërsa u sekuestruan 531 bimë.

Trafikantët e arrestuar janë dy shtetas grekë, 40 dhe 52 vjeç, si dhe dy shqiptarët, 21 dhe 31 vjeç.

‘Zougla.gr’ shkruan se përveç drogës u sekuestrua edhe dy armë, një shumë parash prej 1.000 eurosh, 9 celularë, një makinë po ashtu edhe pajisje të ndryshme që përdoreshin për kultivimin e kanabisit.
1

2

3

kanabis
(ed.me/BalkanWeb)