Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Kosova: 10 shkolla të reja në Tiranë, 34 të tjera do përmirësohen

1

TIRANE-Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova u shpjegoi banorëve të rrugës së Durrësit planin e tij për arsimin në Tiranë. Kosova po ndalet në lagjet e qytetit për të prezantuar projektin e tij për Tiranën.

“Në 10 shkolla të reja është llogaritur që të strehohen rreth 7200 nxënës dhe 34 shkolla të tjera të rikonstruktohen, të ketë bibloteka dixhitale, të ketë ambiente për stomatologun për vizita, për psikologun me ndjek disa parametra në mënyrë që me i kap në kohë problemet shëndetësore ose parandalimin. Ne kemi llogarit edhe një lloj fondi edhe për trajnimin e mësuesve për ngritje profesionale. Aty ku shihet përreth shkollës që mund të ketë terrene ku nuk ndërtohet gjë ose ka një pronar bashkia tia marrë, tia blejë pronarit ku ai nuk bën dot asnjë lloj aktiviteti për shumë arsye, tia blejë në mënyrë që të zgjerojmë mundësitë për kohën e lirë të nxënësve”, tha Kosova.

Ndërkohë në një takim me banorët e zonës së Kodrës së Priftit, Kosova u ndal tek projektet e infrastrukturës.

“Ai ujësjellsin e vendos në mes të rrugës. Nuk vendoset ujësjellsi në mes të rrugës. Ujësjellsi vendoset anash”, thotë një banor.

“Nuk do firmos gjë pa e pas në dorë mbaje mend siç e kam bërë gjithë jetën”, tha Kosova.

“Të keqen më të madhe ne e kemi nga kanalizimet e ujërave të zeza”, thotë banori.

“Ky është ndërtimi i rrjetit të kanaleve të ujërave të zeza dhe kanaleve të ujërave të bardha. Eshtë për gjithë lagjen jo për një rrugë domethënë kur të merret me u bë do merret si bllok dhe jo vetëm një”, tha Halim Kosova.

(a.n/BalkanWeb)


Komente ( 20 )

 • Excellent blog you have got here.. It’s hard to find quality writing like yours nowadays. I seriously appreciate people like you! Take care!!|

 • I simply want to mention I am beginner to blogging and site-building and seriously liked your web blog. Very likely I’m likely to bookmark your site . You really have excellent article content. Thanks for sharing with us your web page.

 • durimi

  Ju lumte per dinjitetin dhe punen e madhe qe po beni dhe do te beni Doktor Kosova. Kemi nevoje per njerez si ju! Ju lumte!

 • Nisa

  Nisa

  Drejtimi i duhur se bashku me Halim Kosoven !!!

 • Sybora

  Sybora
  Nese doni nje vend pa krime ,mashtrime, votoni Kosoven sepse eshte i duhuri per kete vend..!

 • Mergi

  Mergi

  Shpresoj qe te fitosh i madhi DR.HALIM KOSOVA sepse me te vertete e meriton .

 • Jeta

  Jela

  Sigurisht qe me ty ne krye Halim Kosova vendi yne do ece shume perpara sepse je nje njeri me teper vizjon!!!!

 • elona

  Urimi i shkon Partise Demokratike per kandidaturen e doktor Kosoves. Njeriu perfekt per Tirane. Fitore Fitore.

 • sara

  Qytetaret e Tiranes duhet te mendohen mire para se te votojne. Vota eshte mjaft e rendesishme dhe nuk duhet te shkoje kurre dem. Nje kandidat si Halim Kosova nuk mund te neglizhohet kurrsesi. Eshte njeri me parime,ideali per te udhehequr Tiranen.

 • Ada

  Me ne fund Tirana do drejtohet nga nje njeri dinjitoz dhe i afte per te “qeverisur”Tiranen e madhe. Nje njeri qe do jete ne sherbim te qytetareve dhe problemeve te saj. Nje njeri qe ka punuar tere jeten me ndershmeri dhe do dije ti jape zgjidhje problemeve te qytetareve.

 • nertila

  Une do te votoj doktor Halim Kosoven sepse besoj tek puna e tij, tek dinjiteti i tij, tek vizioni i tij sepse ai do te beje me te miren per kete qytet dhe se nuk ka fjale si kandidari rival i tij Erion Veliaj i cili vetem mashtron, vetem genjen, vetem trillon, e vetem shpif, intrigant e hajdut dhe duke votuar Halim Kosoven nuk do ti japim mundesine ketij njeriu qe ta shkataroj qytetin e Tiranes!

 • ana

  me ne fund tirana ka mundesine te drejtohet nga nje jeri me personalitet dinjitet fisnikeri ndershmeri ky eshte Dr.Halim Kosova .

 • Enkeleda

  Do t’ju beja thirrja te gjithe qytetareve te Tiranes dhe me gjere, qe te votojne me objektivitet dhe jo me bindje politike. Te mendohemi me shume per te ardhmen e femijeve tane. Dr. Kosova eshte nje alternative qe nuk duhet neglizhuar, pasi ai ka marre pergjegjesine per t’i sherbyer qytetit dhe qytetareve me ndershmeri dhe perkushtim, ashtu sikurse ka bere edhe me pare ne role te tjera drejtuese.

 • agim

  Me ne fund na erdhi mundesi te votojme nje njeri Fisnik, qytetar, punetor si dr. Halim Kosova!

 • ardi

  Pergezoj PD-ne qe ka prane saj nje njeri me vlera si z.Kosova, qe eshte i gatshem te bashkepunoj duke mos bere dallime politike per te miren e Tiranes dhe banoreve te saj.

 • Aksinja

  Ideja e shfrytezimit te ambienteve publike te pashfrytezuara ose blerja e objekteve te privatit qe nuk eshte ne gjendje te beje investime ne to, eshte nje ide e re dhe shume ambicioze qe ka shpalosur Dr.Kosova. Dhe gjene e mire qe thane qe eshte i lodhur…Por çfare ti pergjigjesh Rame alabakut, eshte niveli dhe natyra e tij kjo, nuk del dot jashte vetes.Ben mire Z.Kosova qe e injoron dhe shkon drejt.nder te tjera tregon edhe nje here qytetarine dhe pjekurine e tij.Urimet me te mira Dr.Kosoves.

 • Halim Kosova eshte kandidati me I mire qe Partia Demokratike ka vendosur. E kam takuar disa here, edhe pse nuk e njihja personalisht, kam shume respekt per te sepse eshte sjelle ne menyre shume qytetare. Nuk kam fjale per te treguar qe z.Kosova eshte nje burre zoteri dhe I uroj fitore. Familja ime eshte me Z.Kosova.

 • Gjergji

  Eshte hera e pare qe nje kandidat po arrin nje popullaritet te tille duke sfumuar dallimet partiake! Te uroj fitoren z. Kosova!

 • Nuk duhet t’ia lejme Tiranen nje hajduti si cuni I mamase. Kane dale fakte qe e tregojne haptasi se cfare hajduti qe eshte. Ka edhe fytyre dhe e mohon. Cfare mund te presesh nga nje mashtrues? Te ishte ashtu sic thote ai, rritur me ndihme ekonomike, sdo kishte bere dasem me dy raunde e te blente vile 200 mije euro.

 • Fiku mamase

  Zoti te ndihmofte te fitosh dr Kosova se ky perversi eshte hajdut I ndyre. Bejne dhe sondazhe te paguar a qe shperlajne trurin qytetarit.Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.