Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi

RUSI 2018
16:00

Arabi Saudite - Egjipt

RUSI 2018
20:00

Spanjë - Marok

RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi


Kritikat e Berishës për listat e kandidatëve, flet për herë të parë Lulzim Basha

berisha basha

TIRANE– Kreu u Partisë demokratike është pyetur nga gazetarët para sallës së Kuvendit për kritikat e ish kryeministrit Sali Berisha në lidhje me listën e kandidatëve për deputetë dhe largimin e Astrit Patozit dhe Jozefina Topallit. Basha tha se kjo çështje do trajtohet me transparencë, por vëmendja mbetet tek ajo që po ndodh me qeverinë Rama.

“Kjo është sfida e ditës, të tjerat janë çështje që na takojnë ne si PD, i diskutojmë me transparencë. Por në asnjë mënyrë nuk duhet hequr vëmendja nga kjo që po ndodh, nga kjo e keqe e madhe që po vazhdon të thellohet”-tha Basha.

Si do e largoni Ramën kur në seancën e parë rrodhën dy vota?
Ky është mesazhi që kam sot për ju. Kur të organizojmë konferencë do tu përgjigjem. PD nuk ka rrugë pas, por vetëm rrugë përpara. Kjo kalon përmes një debati të hapur dhe transparent, të vërtetë dhe që i shkon përshtat interesave të qytetarëve, jo të miave personale.

(d.d/BalkanWeb)


Komente ( 3 )

  • Ervin Salianji eshte kokrra e injorantit.Kurtizane e servilizmit dhe intriges.Mire jau beri Berisha ty dhe Dumes qe ju tha mos genjeni me ne emer te grupit se ju jeni injoranta dhe mashtruesa mizerabel.

  • Lulja Basha me emrin e artit Zhuljeta ne hollande ka punuar si kurtizane vitrinash te dritat e kuqe. Shiti gjithe PD sic ka shitur vrimen e sumes ne holland. Nu ka zgjedhje me Ramen thoshte ne cader ndersa e shoqja pinte kafen ne cader me tangerllik dhe me mosperfillje ndaj intelektualve.E shiti qendresen e qyterve me dhe mori zhagen me para nga Rama dhe Rama tha meqe po e paguje tha ti fus edhe nji te P.a.ll,u.m.e se eshte vone dy e nates.Kjo pra eshte Lulka e pa bese.

  • Zhuljeta debat te hapur ti nuk ben dot se je i zhytur nga kunati po genjen dhe turp qe mendon se do e hajne shqipetaret genjeshtrat tua. Zhuljeta Basha je njeriu me mashtrues ne vend se listen e bere me bllok ne dore si Ilir Meta dikure qe vendin e deputetit e mer kush paguan me shume se edhe ne opinion te Fefziu u shprehe pse qyl done ta marin mandatin.