Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Kukan: Rajoni trend shqetësues, po përballemi me krizën politike në Shqipëri e Maqedoni

eduard-kukan-780x439

TIRANE- Eurodeputeti Eduard Kukan në një intervistë për EËB ka komentuar situatën politike në mbarë rajonin.

Sipas tij ka një trend shqetësues në rajon, ku në thelb të problemeve është funksionimi i rregullt të demokracisë. Kukan solli në vëmendje krizën politike që ka pushtuar Shqipërinë dhe Maqedoninë.

“Probleme me funksionimin e rregullt të demokracisë. Demokracia parlamentare, probleme në funksionim. Institucione të caktuara, probleme në funksionim. Demokracitë e dobëta sjellin institucione të dobëta. Po përballemi me kriza në Shqipëri e Maqedoni. Mali i Zi e Kosova luftojnë me bojkotin parlamentar. Situata jo e mirë duket si një prirje rajonale dhe kundër produktive për zhvillimin demokratik. Uroj të shohim një kthim të rëndësishëm nga ky trend”, theksoi Kukan.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 4 )

  • Shqiperia me axhenden e ngjeshur ne kalendarin politik 2017 1-zgjedhje parlamentare 1-zgjedhje e presidentit nuk mund te krahasohet me malin e Zi(me org.nacionaliste proruse)me Maqedonine ku lidershipi nuk respekton te drejten shtetformuese te qytetareve shqiptare,me Kosoven ku institucionet u ngriten nen “kujdestarine nderkombetare”Ne Shqiperi forcat politike qe respektojne institucionet dhe ashtu si dhe JU denenojne bojkotin jane me trend pozitiv drejt integrimit ne BE.

  • Te gjitha keto qe po ndodhin ne ballkanin tone,jane”fruti”evropin qe I mbolli ne shekullin e 19-20’te. Evropa krijoji ne ballkan shtete te paqena,tani doemos qe frutat qe mbollet po”piqen”! Pa u zgjidhur prblemi I shqiptareve ne ballkan nuk mund te kete stabilitet afatgjate ne gadishullin tone.

  • FUCK EU AND FUCK EUROPE!!!

    ETHNIC ALBANIA IS COMING SOON

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.