Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

Aksident në minierën e Bulqizës, humb jetën 50-vjeçarja që mblidhte krom

alfred-frasheri-viktimat-ne-miniera-nga-varferia-dhe-moszbatimi-i-teknikes

BULQIZË- Një aksident me vdekje ka ndodhur sot në zonën D të minierës së Bulqizës. Sipas të dhënave të para një grua është aksidentuar dhe ka humbur jetën.

Ajo është identifikuar si Shpresa Rami, 50 vjeçe. Mësohet se 50 vjeçarja u aksidentua teksa po mblidhte krom. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.