Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Atentat me armë zjarri në mes të qytetit, dy të vrarë në Lushnje. Dyshohet dhe për të plagosur

auto_auto_vrasje1437824963-848x478_11465478825

LUSHNJË- Një ekzekutim i dyfishtë ka ndodhur pasditen e sotme në Lushnjë. Paraprakisht mësohet se dy të rinj: Zamir Latifi, 23 vjeç dhe Jurgen Hoxha, 23 vjecc janë vrarë me armë zjarri nga persona ende të paidentifikuar.

Burime nga Policia e Shtetit konfirmuan për “BalkanWeb” se ngjarja ka ndodhur pranë komisariatit, tek ‘Ura e Përroit’ në lagjen “Loni Dhamo”. Po kështu është plagosur edhe një person i tretë, i cili ndodhet në gjendje të rëndë në reanimacion. Ndërkohë raportohet nga vendngjarja se numri i të plagosurve është më shumë se një.

Forca të shumta policie ndodhen në vendin e ngjarjes, ndërsa janë ngritur postoblloqe të shumta.

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 4 )Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.