Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Helmim masiv në një lokal dasmash në Shijak, 50 persona shtrohen në spital (Video)

helmimi fushe-kruje 1

SHIJAK– Një ngjarje e paprecedentë është regjistruar në Shijak, ku 50 persona janë helmuar nga ushqimi në një lokal dasme.

Lajmi bëhet i ditur nga shefja e repartit infektiv, Nadire Jani pohon se disa persona janë paraqitur në spital me diarre dhe janë shfaqur me temperaturë të lartë.

Sipas dëshmisë së pacientëve ata kanë nisur të shfaqin probleme pasi konsumuan ushqim. Thuhet se 38 persona kanë marrë mjekimin e nevojshëm në urgjencë dhe janë larguar, ndërkohë që 12 prej tyre janë shtruar, pasi gjendja e tyre paraqitet më kritike. Ndërkohë policia ka nisur hetimet për sqarimin e plotë të situatës dhe zbulimin e shkakut të helmimit.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 5 )

  • Shikoni ujin qe eshte ber nje me fekalet

  • Informaliteti shtetit e pesojne njerezit. Prandaj duhet formalizim momitorim I te gjitha axhensive ligjzbatuese Jo referencca e bizeda me popullin duhet veprime.

  • Kur do i zhdukin ato te aku ne durres

  • Si rregull bota perëndimore i vendos vulat lokalit ku ka ndodh ngjarja pastaj fillon hetimet!
    Së shkaku nuk mund të jetë tjetër përveç ushqimit i cili sigurisht ka nja 4 dasma që qarkullon. Por babezitja ë shqiptarit nuk njeh kufij dhe vë në rrezik edhe jetën e të tjerëve për 500 euro fitim me tepër.
    Si përfundim,ne shqiptarët jemi vrasësit me pagesë me profesionistë ne botë!😂😂😂

  • Ne lokale dasmash zakonisht guzhinerat ecin me çizme , ose me patina . Mizat jan ne shpi te vet. Banjot zakonisht te bllokume . Uji me kazana , te rrjedhshem veç ne lum. Albanistan , te na rroje krushqia , te trashegohet çifti , nesër ku e dim na çka thon Zoti .