SHKARKO APLIKACIONIN E BALKANWEB

PER PAJISJET APPLE

PER PAJISJET ANDROID

34 Komente

 1. Asi cun unik
  05/02/2017

  …Dritero….
  Nje yll u shtua ne qiell
  Me e bukur u be nata
  Zoti engjejt per ty kish sjell
  Dhe te ben ty me flatra.

  Ti ske ik pergjithmon
  Sepse ti s’ndahesh nga ne
  Veprat tua per ne jehon
  Vargjet tua shkrepetim rrufe

  Miq e shok i deshperove
  Familjareve lot su mdalen
  Qan per ty ky atdhe
  Qajn per ty pyje dhe male

  Përgjigjiuni

 2. Populli
  04/02/2017

  Ngushellime familjes dhe gjithe shqiptareve qe kane pese para mend dhe dine te vleresojne.
  Askush nuk eshte engell ne kete bote. Por nje njeri matet me punet e mira gqe ka bere.
  Driteroi me kontributin e tij ne fushen e letersise i ka bere nje sherbim te madh kultures shqiptare.
  Ne politike do te mbetet i paharrueshem me thenien e tij ne Kongresin e partise socialiste ne 1991 kur ju drejtua delegateve socialiste qe nuk e kishin kuptuar qe komunizmit i kishte ardhur fundi por ju turren Driteroit dhe Ai, me humorin e ti ju drejtua turmes socialiste qe uleriste ne salle “ju jeni gomere te tufezuar”. Thenie gjeniale.
  Ne fushen e BURRERISE, nuk ka shok, luftoi brenda partise socialiste, dhe nese brenda saj ka ndodhur ndonje ndryshim, Driteroi vuri gurin e themelit.
  Do ti mungoje familjes, popullit (pjeses se mencur) dhe letrave shqipe.

  Përgjigjiuni

 3. Albo
  03/02/2017

  Prehu ne paqe titani i letrave shqipe!

  Përgjigjiuni

 4. Lavdrim
  03/02/2017

  Dritero i mad kush do te vazhdoj vepren?
  Te feleminderit per sakrificen qe bere per kombin shqipetare.

  Përgjigjiuni

 5. jon
  03/02/2017

  Prehu ne paqe Dritero. Cdo njeri vleresohet nga veprat jo fjale. Dhe asnje me bukur se Driteroi shruan per Shqiperine dhe shqiptaret. Dashuria e tij per atdheun eshte e pakrahasueshme.

  Përgjigjiuni

 6. Më shumë komente…

Lini Koment

 

 

 

Fillimi