Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Qeveria teknike, del emri i parë. Kush do jetë ministri i ri i Arsimit (Foto)

ARdian-Marashi-2

Nga Valentina MADANI

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e para që mund të vihen në krye të ministrive.

Kështu, burime për GSH.al kanë bërë të ditur se Ardian Marashi do të vihet në krye të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit në vend të Lindita Nikollës, e cila e ka mbajtur këtë post deri më tani. Ky i fundit ka mbajtur postin e ish-drejtorit të Qendrës së Studimeve Albanologjike, ndërsa tashmë do ta marrë detyrë të re, atë të Ministrit të Arsimit.

Për të lexuar lajmin e plotë në GSH.AL klikoni në këtë link: http://www.gsh.al/2017/05/19/qeveria-teknike-ardian-marashi-ministri-i-ri-i-arsimit-ne-vend-te-nikolles/

 

 (e.f/BalkanWeb)


Komente ( 5 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.