Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Tiranë, vdes në spital foshnja e lindur në shtëpi, rëndë nëna

foshnje ne spital

TIRANE- Një ditë më parë një foshnje vetëm dy ditëshe ka ndërruar jetë në maternitetin “Koço Glozheni”. Burime policore bëjnë me dije se nëna 40-vjeçare e ka lindur foshnjen në kushtet e shtëpisë, ndërsa pas komplikacioneve ka shkuar në spital. Ndërsa foshnja ka ndërruar jetë, mësohet se edhe nëna ndodhet në gjendje të rëndë.

NJOFTIMI I POLICISE
Më datë 12.02.2018, në martenitetin “Koço Glozheni”, kanë shkuar në gjendje të rëndë, shtetësia V.K, vjeç 40 banues në Tiranë, me foshnjën 2 javësh, e cila ka lindur në kushtet e shtëpisë dhe vdiq në maternitet foshnja, kurse shtetasja V.K është në gjendje të rëndë.

Nga veprimet e kryera rezulton se V.K është me çrregullime mendore. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për vlerësim juridik.
(m.a/BalkanWeb)


Komente ( 1 )Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.