MINUTE PAS MINUTE

Përfundon takimi, Lushnja-Skënderbeu 1-3.

91′ Skënderbeu kryen zëvendësimin e tretë, largohet Xhejms në fushë Demte.

90′ Gjyqtari akordon 4 minuta shtesë.

83′ GOOOL Skënderbeu 1-3. Marko Radas gjuan saktë nga goditja e dënimit, duke mposhtur “portierin” Canka.

82′ Spaho ndëshkohet me karton të kuq pas ndërhyrjes së gabuar ndaj Gjergji Muzakës. Mikel Canka futet në portë.

81′ Skënderbeu kryen zëvendësimin e parë, largohet Gavazaj, në fushë Nimaga.

78′ Lushnja kryen zëvendësimin e tretë, largohet Pepa në lojë Çela.

77′ Vangjeli ndëshkohet me karton të verdhë për vonesë të lojës.

72′ Lushnja kryen zëvendësimin e dytë, largohet Taullau, në fushë debutuesi Vodo.

67′ Vangjeli provon me një gjuajtje nga jashtë zonës, por grushton portieri Spaho.

66′ Lushnja pretendon për një faull brenda zonës pas rrëzimit të Cankës brenda zonës por për gjyqtarin nuk kemi të bëjmë me faull.
64′ Brunild Pepa ndëshkohet me karton të verdhë pas ndërhyrjes së gabuar në mesfushë.

56′ Mesfushori Enriko Papa ndëshkohet me karton të verdhë.

49′ Fidan Aliti provon me të majtën nga jashtë zonës, topi përfundon mbi kuadrat.

46′ Canka nuk përfiton brenda zonës, pas një devijimi të topit me kokë nga kapiteni Sefa.

46′ Pjesa e dytë nis me zëvendësim, largohet Agim Meto, në fushë, Ledion Ruço.

Mbyllet pjesa e parë, Lushnja-Skënderbeu 1-2.

44′ GOOOL Skënderbeu 1-2. Taku jep një asist në zonë për Gavazajn, i cili shumë pranë vijës fatale nuk ka falur, duke kaluar në epërsi korçarët.

2′ Canka provon me një gjuajtje nga jashtë zone, por goditja e sulmuesit ishte e lehtë.

36′ Korçarët kërkojnë me ngulm golin e avantazhit, Taku provon me një gjuajtje por topi kalon ngjitur me shtyllën e majtë pingule.

31′ Shumë pranë golit të dytë Skënderbeu me Muzakën, i cili provon me një gjuatje brenda zonës, por topi devijohet nga mbrojtësit në këndore.

28′ GOOL Lushnja 1-1. Fidan Aliti devijon një top nga godtija e këndit duke e dërguar në rrjetën e portës së tij.

27′ Rasti i parë i rrezikshëm për Lushnjë, Pepa lëshon një të djathtë nga jashtë zone, Shehi devijon në këndore.

17′ Xhejms provon me një gjuajtje të fuqishme nga jashtë zone, por portier Spaho grushton topin në goditje këndi.

16′ Shënon Afrim Taku, por kemi të bëjmë me pozicion jashtëloje. Anulohet goli i Skënderbeu.

9′ Një tjetër mundësi për Skënderbeun, Gazaj provon me një parabël, por gjyqtari akordon faull në sulm.

4′ GOOOL Skënderbeu. Ali Soue jep një asist në zonë për Xhejms, i cili me finte ka dërguar topin në rrjetë duke kaluar në avantazh korçarët.