Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Lukaku debuton me dy-golësh, Manchester United shpartallon West Ham në startin e kampionatit (Video)

Football Soccer - Premier League - Manchester United vs West Ham United - Manchester, Britain - August 13, 2017   Manchester United's Romelu Lukaku celebrates scoring their first goal    REUTERS/Andrew Yates  EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Romelu Lukaku ka shkëlqyer në debutimin e tij me Manchester United në ndeshjen e parë të “Premier League” për sezonin 2017-2018. Belgu ka realizuar dy-herë në takimin që u fitua 4-0 nga “djajtë e kuq”.

Lukaku zhbllokoi takimin në minutën e 33-të pas një asisiti perfekt të Rashford, ndërsa ekzaktësisht 20 minuta më pas ishte radha e Mkhitaryan për të dhënë kontributin në golin e dytë personal të Lukakut.

Për të mbyllur në perfeksion takimin e parë të këtij kampionati mendoi fillimisht Martial dhe më pas Pogba. Dyshja franceze me golat e tyre vulosën përfundimisht shifrat përfundimtare të takimit.

Manchester United vs West Ham United 4-0 – all… by Soccer_LENS
United pasi është mbyllur java e parë merr kryesimin e “Premier League” me ëndrrën për të mos e lëshuar më pavarësisht se ata e dinë mirë se ky është vetëm fillimi.

(e.k/BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .