Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - Kolumbi


Lutja e kryebashkiakut turk: O Allah, dërgoji Amerikës një tjetër katastrofë natyrore

auto_irma1504996336-800x450

TURQI- Ka bërë bujë në mdeiat e huaja një koment i kryebashkiakut të partisë së Presidentit turk Recep Tayip Erdogan. Kryebashkiaku i Ankarasë, në një postim në Twitter, lutet që Allahu të dërgojë një tjetër katastrofë natyrore ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Kostoja e uraganeve Harvey dhe Irma është 290 miliardë dollarë. Do vazhdojmë të lutemi dhe t’i kërkojmë Allahut që t’i dërgojë një tjetër fatkeqësi natyrore kështu do merren me problemet e tyre dhe jo me ne”, shkruan kryebashkiaku turk.

Melih Gokcek është një eksponent i lartë i AKP, i partisë së Erdogan, si dhe kryebashkiak i Anklarasë qysh prej vitit 1994. Në profilin e tij në Twitter, ai numëron mbi 4 milionë ndjekës.
(i.ç/BalkanWeb)


Komente ( 20 )

 • Të tillë janë STANËT dhe gjithë turma e bagëtive të Allahut.

  Një orë pas rënies së Kullave Binjake të Nju Jorkut, shumë televizione transmetuan pamje ku GRATË MYSLIMANE SHPËRNDANIN LLOKUME!!!

  Skena te njëjta janë transmetuar edhe në ditën e aktit terrorist të Parisit etj.

  Mos u habisni!
  Është feja e “dashurisë” dhe e “paqës”.

 • @Trump
  Kini kujdes o tremper a tramper a ca …… e nenes tuaj jeni se 70% e shqiperise te q nenen ty, edhe atyre qe te paguajne per te futur faren e ngaterreses.
  Shume shpejt
  Shume shume shpejt
  Nuk hame bar ne o budalla
  Pa, ku do futesh thuaj dhe sa do u dalesh per zot ketyre fjaleve qe ke komentuar!?

 • Ky po, “duket qe eshte me zotin”.

 • Nje turk qe mallkon shtetin amerikan ?
  Harron ky selxhuk qe amerika i vuri si kusht ekzistencen e shtetit turk britanikeve per te ndrhyre ne luften e pare botrore ne krahun e antantes, e cila kishte plan te shuante perandorine otomane me ndihmen e Carit rus. Harrojne planin e Josif Stalinit gjeorgjan armik i betuar i turqve te dergonte 10 milion ushtare te kuq qe nuk do linin gje te virgjer ne anadoll nese do te zbatohej. Turqit njihen per mencurine e tyre. Por ky beka njefare perjashtimi.

 • Te thuash se 70% e shqiptareve jane filoturq eshte njesoj sikurse lutjet e selxhukut shpirtzi nga Ankaraja! Shumica absolute e shqipeve jane LAIK dhe per kete jemi krenar!
  Shkrimtari i madh turk Azis Nesin thoshte se mbi 60% e turqve jane te trashe, sot fatkeqesisht keta njerez jane ne pushtet dhe duke shfrytezuar fene (friken nga gogoli) jua kane mpire trurin e vogel njerzve dhe per vete kane urzupuar Turqise por edhe trevat shqiptare kane vjedhur (psh Aeroporti dhe Kek-u ne Kosove!).

 • E shikoni se sa kriminel,i pabese,mosmirenjohes,i keq behet njeriu?
  Zoti Remzi,drejtesia,civilizimi,e verteta dhe Zoti jane vlera te arritura nga Greqia e Lashte,qe shumica e “shqipetareve” myslimane jane me turqine dhe kunder Arvanitasve dhe Arberesheve.
  Ashtu si Amerika,Sllavet ne Ballkan,Turqia,Cifutet ne Palestine qe ne kohen e Greqise se Lashte te Pirros,te Mega Aleksandros,te pasarrdhesit Kastriotis Epirote ka patur rreth 150 qytete Greke ne Palestine.
  Njeriu dhe shteti qe historikisht ka vrare dhe pushtuar nje vend tjeter dhe nuk kerkon falje apo te merret vesh me viktimen, atehere e meriton denimin e Zotit,por jo nga ky turkomongol,se ky nuk ka ndryshim nga Anglezet ne Amerike.
  Pushtimet dhe kolonite jane ato qe do shkaterrojne njerezimin.
  Vrasja apo pushtimi jane te denueshme.

 • Ju

  @tonny apo trump,jemi 6 veta tani ketu dhe po mendojme se si te te gjeme te te gjejme e te te q.. jme familjn ty.
  Nuk po mbron kush ate turk magjup por ti qe shan shqiptaret.Te fala edhe njehere motrave dhe grave te familjes.Tropoja vs Familja jote.

 • “@Trump”:Ti je me kafshe se ai Turku more hale e halese! Ne nuk mundet qe ti urojme kurkujt qe ti ndodhe ndonje katastrofe,me perjashtim te keti idioti Turk;Katastofe ne shtepine dhe familen e tij.

 • Ooo legen ti se pas ke emerin JU..dhe je ne London robt ku ti kesh qe iii del per zot keti kelysh kurve motren dhe fisin ta q..f..sh …

 • Ju

  Familjen Tuaj dhe gjithe turqise ju q..shin gjithe shqiptaria @TRUMP
  Te fala femrave te fare fisit.

 • Ju

  @trap or tramp
  Te ky 70% besoj se ben pjese motrat nena gruaja dhe fare fisi yt.Te fala familjes Tende nga Londra

 • E Shqiptaret mbulojne Gjergj Kastriotin,krenarine kombetare per keto mbeturina.
  Poshte turqia sa te jete jeta.

 • Shame on that idiot for praying that America has another storm causing catastrophical damage. America is the only country in the world which always comes to the aid of any country during any type of emergency. If it wasn’t for USA Turkey’s flag would have a Russian star attached.

 • Po Lutjet e Kurdëve dhe Armenëve i dëgjon Allahu…. po si dëgjoj Lutjet e tyre shpresojmë të dëgjoj të Shqiptarve O Zot i Madh që bëre ujk e ari, pse vallë bëre edhe Turqi.

 • Mos ki merak se ai Allahu ta po te nigjon e ta po vjen edhe ka ti e nuk do te qesh ma mustaku.Race e keqe qe perqesh fatkeqesine e tjetrit,po ju jeni kafshe e jo uman shihesh nga surrati qe ke,po ti nuk meriton as nje dhoj pune ne institucione publike.

 • Nuk ka ZOT as ALLAH qe I ben gje USA 🇺🇸. Eshte super super fuqi . Turk hesapi pis milet. JUA QIFT GJERGJ KASTRIOTI TAN ROFT E SHPISE JU EDHE 70% te shqiperise

 • Po si more kenaqet nje njeri me fatkeqsin e nje kombi tjeter dhe I lutet allahut. Ty kina nenen more rrace e flliqur