Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Marrëveshja Rama-Basha, reagon njëri nga negociatorët e tryezës

agron duka

Aleatet e Partisë Demokratike kanë komentuar marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Rama dhe kreut te PD-­së, Lulzim Basha për zgjidhjen e krizës. Kreu i PAA, Agron Duka, si iniciator i tryezës, për arritjen e marrëveshjes për nxjerrjen e vendit nga kriza politike ka reaguar menjëherë pasi Rama dhe Basha dhanë lajmin për arritjen e marrëveshjes. Duka në mesazhin e tij shprehet i lumtur që përpjekja e tij dhe e zotit Mediu rezultoi me sukses dhe uron që këto zgjedhje të jenë vërtetë  të lira dhe të ndershme.

Mesazhi i Dukës:
Miq!
Në këtë orë të vonë ndjehem vërtet i lumtur që më në fund përpjekja ime dhe e zotit Mediu si dhe vullneti i të gjithë homologëve tanë më në fund rezultuan me sukses.
Shpresoj që kriza të tilla të mos përsëriten më dhe uroj që këto zgjedhje të jenë vërtetë ashtu siç i kemi dëshiruar prej dekadash, të lira dhe të ndershme.

(i.ç/BalkanWeb)


Komente ( 1 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .