Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Mbledhja e grupit të PD, Majlinda Bregu dhe Astrit Patozi përfundojnë në “stolat rezervë” (Foto)

223431 (1)

TIRANE- Në mbledhjen e djeshme në selinë e Partisë Demokratike, ku Basha njohu grupin e kryesinë me vendimin për arritjen e marrëveshjes me Edi Ramën nuk mund të mos bëjnë përshtypje Majlinda Bregu dhe Astrit Patozi.

Ndërsa dikur i shihnim në krah të kryetarit në tryezat e grupit parlamentar, dy zërat kritik brenda grupit shfaqen në cep në këtë mbledhje.
223432
Siç shihet edhe në këto foto, Majlinda Bregu e Astrit Patozi janë ulur në fund të sallës, mbështetur në një stol tek muri, ndërsa Grida Duma, Ervin Salianji, kryebashkiaku i Lezhës Fran Frroku e demokratë të tjerë të rinj janë ulur në mes të tryezës duke i zënë vendin veteranëve.

Ndoshta gjithçka është rastësi, por në foto shihet edhe Dashamir Shehi që duket sikur habitet me pozicionin që kanë dy deputetët, ndërsa Bregu i kthehet me një të qeshur.
223433
Si Bregu ashtu edhe Patozi kanë qënë ndër zërat më kritikë brenda PD-së. Ata kanë kundërshtuar bojkotin e Parlamentit që iu bë për 3 muaj nga PD bashkë me aleatët e vegjël, por ashtu edhe vendimin e PD-së për të bojkotuar zgjedhjet.

(m.a/BalkanWeb)


Komente ( 9 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .