Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
6 - 1

Angli - Panama

RUSI 2018
2 - 2

Japoni - Senegal

RUSI 2018
0 - 3

Poloni - Kolumbi


“Mbyllni gojën dhe sytë, lërini skafet të kalojnë”, Berisha zbulon të “vërtetën” e radarëve në det

auto_sali_Berisha1501426638

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha poston mesazhin e një oficeri dixhital dhe akuzon Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çakon e kryeministrin e vendit, Edi Rama se kanë lejuar kalimin e skafeve me drogë në det.

Sipas Berishës, kjo është e vërteta e “radarëve që nuk punojnë” për të cilën Çako i dërgonte letër edhe Ministrisë së Mbrojtjes.

Statusi i plote
E verteta e radareve!
Urdheri i Norieges: “lerini skafet te kalojne!”
Ushtaraku dixhital pergenjeshtron Noriegen dhe Haki Drogen:
Policet, ne radaret e QNOD i shohin live gjurmet e skafeve por urdheri nga siper fare eshte i prere: te mbyllin gojen dhe syte, skafet te kalojne!
Prej vitesh sabotohet nga qeveria, e cila, pasi prishi kontraten, vendosja e kamerave me infrarouge, qe bejne te mundur kapjen jo vetem te gjurmeve por te skafeve live me gjithe kerkesat e perseritura per vendosjen e tyre qeveria nuk jep fondet per to sepse qeveria drejton vet trafikun. sb

“Pershendetje Doktorr.po ju shkruaj kete mesazh per te sqaruar opinioni lidhur me te verteten e gjurmeve te Cakos
E vertete, Cakua kerkon vetem gjurmet , me urgjence nga serveri vetem kur skafet kapen nga Italia.
Te mjeret police te kufirit kane urdher te prere te mos hapin goje kur keto gjurme jane LIVE ne QNOD e shohin njeri tjetrin ne sy e thone se nuk u duket interesante gjurma per te mos thene mbyllin syte gjer ne zhdukjen e saja
Per te bere lojen e gjurmes Cakua se bashku me Ramen kane bllokuar me qeverine kerkesen qe ushtaraket kane bere prej kohesh per paisjen e qendres me kamera infratekuqe dhe radar me te rinj. Ky system dhe keta radare tashme 10 vjecaret jane ngritur per anije e varka me skaf metalik e jo per gomonet e mireinformuara te Cakos te cilat gjithesesi ngecin me gjurmet e tyre ne rrjeten e radareve.
Ndoshta me kamera policet e Cakos sdo kerkojne me gjurmet pas disa ditesh por me siguri do na dale ndonje ftyre “me uniforme” duke ngarkuar e shkarkuar e sdo ikin dot ne drejtim te paditur.”

(m.a/BalkanWeb)


Komente ( 7 )

 • Berisha tani duket si fantazme pas vdekjes….
  I uroj berishes vdekje te mbare dhe shkofsh ne ferr sic ke thene vete qe atje ne ferr do bisedosh me zotin.Nuk na duhesh me’ne kte bote pasi je bere…….

 • Dan

  Ermal dhe xhasulo!
  Njerez si ju me sy mbylle dhe bythe lepirsa e kane lene kete vend sic eshte.
  Une nuk eshte qe me pelqen Saliu apo asnje nga keta qe na qeverisin por ama kur ky po tregon nje fakte te vertete si ti kundershtoj.

 • Te meren qeveritaret me drog ja bej hallall se te pakten nuk do vjedhin shume nga xhepat tane

 • vazhdoni me qytetarin dixhital, as opozite beni asgje po vazhdoni merreni me fb, pse nuk ngriheni apo i ndate cifligjet, plus ca bete ju kur kishit pushtetin futet na nje ne burg?!…, apo ndaluat levizjen e skafeve dhe cdo gje ishte mrekulli, mjer ne si popull kush na drejton, jemi nje popull dele qe ne vend te opozites, nuk e bejem ne opoziten e te ngrihemi si kudo ne bote, ca e kan mendjen per mish e raki dhe hallet e komshiut e ca te tjere nk ndihen se dhe po u cuan pjesa tjeter i shet.

 • Ermal,

  MOS U MERR ME GISHTIN QË TREGON HËNËN POR ME HËNËN, NDRYSHE TË MARIN PËR BUDALL.

  TUNG.

  PS. DIKUR ALI BABA IU THA KRETINËVE SE JANË MUSHKONJA (e jo avjonë) DHE KRETINËT E BESUAN, KUR MUSHKONJËS I NGECI RROTA NË RËRË, KRETINËN KTË HERË NUK DONIN TA BESONIN QIELLI ME MALIN TË PUQET.

  E KRETNË KU POPULL PASKA ME LOPATA…

 • Oh Sal MOS e ngatro me hapjen e depove te 97′. Kte po e mbeshtet BE DHE SH.B.A Ty te mbeshteti SERBIne 97 osé me mir me Thom te urdheroj Serbi prandaj MOS i hap telashe vetes or i ashtuquajtur “Vicidolas”

 • A ky ka fillu me pjerdh.