Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Meta: Jemi bërë si Sierra Leone, vuajmë nga ‘Ebola’, sëmundje me emrin Rilindje

20170615-203542

TIRANE- Në një kohë kur na ndajnë vetëm pak ditë nga zgjedhjet e 25 qershorit, janë ndezur gjakrat mes PS- dhe LSI. Kështu, ish-kreu i LSI-së, Ilir Meta e cilësoi Rilindjen njësoj me sëmundjen vdekjeprurëse të Ebolës, ndërsa Shqipërinë si Sierra Leone.

Nga mitingu i LSI-së, presidenti Meta tha se viktima e parë e kësaj sëmundje ka qenë PS-së, e cila sipas tij nuk është më forca që ai përfaqësonte dikur.

“Ne nuk pranojnë deputetë me rekorde kriminelë. Ata i promovoi Rilindja, ne promovojmë të rinj dhe të reja. atdhetar, familje të thjeshta të Tiranës. Ne nuk duam që ky vend të braktiset, pasi çdo fëmijë që ikën nga Shqipëria lë një brengë në familje. LSI do jetë forcë e parë pasi ne nuk mund të jemi rrotë më rrotë me Sierra Leonen. Mirë në Sierra Leone ka pasur luftë cilivile, dhe ka një sëmundje që quhet Ebola, po këtu ça ka? Ne kemi nj sëmundje të tmerrshme t ë vlerave më të mira, shoqërorë, Ebola jonë quhet Rilindje. Viktima e parë e kësaj Ebole ka qenë PS-ja, një parti me vlera të shkëlqyera që nuk ekziston më. Pasi është parti a e Rilindjes që e ka zëvendësuar atë”, pohoi Meta.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 13 )

 • Diu

  Ilir Meta do te hyje ne historine politikes te Shqiperise si presidenti I pare qe arrestohet ne detyre

 • E vetmja arsyqe qe duhet votuar per kedo nga partite eshte vetem qe te zhduket ky Ilir Llumi nga politika,fara me e poshter qe ekziston,edhe te rinjte qe e ndjekin jane bere me te poshter se kta te vjetrit,servila,hajdut,bythelepiresa,te pabese…qe shesin dhe baben e vet per nje cope karrige !

 • Po e humb qetesin se po e ndjen rrezikun…hengri 4vjet me pd,ne fund i futi gishtin..i njejti mhb me ps…epo populli ka sy e vesh sa te kuptoj lojen tende te piset.
  Mori fund LSI ne pushtet

 • Padrino ka te drejte. Rilindja eshte si Ebola por keta te LSI jane si Aids. Larg kontakteve me keta. Cakalli eshte plagosur dhe po lengon ne shtratin ” e vdekjes”! Gjysma e atyre ne miting nuk votojne sepse jane minorene dhe per kete Likja dhe Mona duhet te ndeshkohen. Ilir Meta dorezo targat CD qe ju ke dhene ish trafikanteve te femijeve duke i bere konsuj nderi nen petkun e biznesmeneve. Dorezo floririn qe horrat e tu kane lozur ne bursen e Londres. Dorezo parate e vjedhura nga vagonet qe Austria na i beri dhurate. Dorezo parate qe ke marre nga Kadtriot Ismailaj, dorezo aksionet qe ke ne shume biznese duke vendosur si ” pronare” shume horra, nga Malesia e Madhe e deri ne Vlore. Dorezo Tonin, shokun e Mones qe pajtove per te vrare Doshin.

 • Semundja quhet 7% LSI o Ilir floriri por spaska pas faj Tan Prifti qe ti je me i rrezikshem se Sali gerdeci !

 • Une

  Ti do rilindesh ne burg se e kemi me video e me ze dhe bashke me ty gjyqtaret e korruptuar – ti ke vjedhur djersen dhe gjakun tone

 • Kete e pret burgu prandaj eshte bere i shperftyruar.Kac Ismailaj rri ne burg pikerisht e mbajne peng per kete FBI ja amerikane. Amerikane te vednosur ti shkojne deri ne fund.Kur te ndryshojne sistemi gjyqesor do te shihni ku perfundon Ilir Meta.

 • Kercenimet tuaja jane si pordhet e kafsheve te transportit ne malore ( mushka & gomari )
  Shqiperia monitorohet USA,Europa.
  Bolet ti tredhin nese devijon rruge.
  Vetingu filloj.
  Dorezo Floririn e Krrabes te Popullit Shqiptar.
  Se shpejti rihapet hetim vidio Prifti & I.Meta.
  Rezultati 21 janari eshte shkaku.dhe pasoja.
  Vilat ne Lalz,dhe pasurite tuaja dhe familjes tuaj deri tre brezni Juaj te Skanohet.
  Shqiperia çlirohet 25.6.2017 nga Padrinot.

 • E vjele edhe 4 vite dhe tani po e shan o i pa ftyr komplet

 • Iku qetsia e dashuria. U kthye ne origjine

 • Totalisht i shperfytyruar . Totalisht i paftyre

 • j

  Ky është presidenti hajdut shqiptar.

 • Kur flet Padrinoja !
  Flet Sheiku Shqiperise
  Hajdudi arit ,valutes Kombetare.
  Ju jeni bere Kancer Popullit se bashku ne servilet kudo ne Qeveri LSI,ne Baze shurrane Faqe Zi.
  Ta theft Zoti Qafen me 25.6.2017.
  Tu shoft fara e juaja
  Shushunja K o m b i t
  SHQIPERISE.
  21 janari u bo per ty o rrace Zeze Faqe Zi .

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .