Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Mustafa i bën bllok PDK-së, i hapur për koalicion me partitë e tjera

Kosovo Prime Minister Isa Mustafa addresses a parliamentary session in Pristina on May 10, 2017.
Kosovo's government collapsed on May 10 after it lost a confidence vote in parliament, expected to trigger a snap election after over a year of political crisis in the tiny Balkan country. / AFP PHOTO / stringer

PRISHTINE- Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryeministër në largim, Isa Mustafa, ka ripërsëritur qëndrimin e partisë së tij për një koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës.

Me anë të një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut, Mustafa u shpreh se “LDK është parti e cila nuk vepron as sipas kushtëzimeve dhe as sipas shantazheve individuale. As me kutin e propozimeve dhe projeksioneve ad hoc”.

Mes të tjerash ai theksoi se: “Qëndrimi i LDK -së është publik se nuk ka koalicion me PDK-në dhe me koalicionin ku është PDK. Fushatën e kaluam dhe jam i bindur se, pavarësisht deklaratave të individëve për tu protagonizuar para opinionit, të gjithë e kanë të qartë qëndrimin e organeve dhe strukturave të LDK-së, të cilat janë të vetmet që vendosin për këto çështje”, ka shkruar Mustafa.
(ed.me/BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.