Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Ndahet nga jeta aktori i njohur amerikan Frank Vincent

NEW YORK - JUNE 06:  Actor Frank Vincent attends "The Sopranos: The Complete Fifth Season" DVD launch party at English is Italian on June 6, 2005 in New York City. (Photo by Paul Hawthorne/Getty Images)

Aktori i njohur amerikan, Frank Vincent, është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare. Ylli i “Sopranos”, ndërroi jetë gjatë një ndërhyrjeje kirurgjikale në një spital në New Jersey, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mediat raportojnë se ai ishte shtruar në spital prej një javë për shkak të një ataku kardiak. Frank Vincent njihet për disa role te “Soprano” dhe në disa filma si: “Raging Bull” (1980), “Goodfellas” (1990) dhe “Kazino” (1995).
(i.ç/BalkanWeb)


Komente ( 1 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.