Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi

RUSI 2018
16:00

Arabi Saudite - Egjipt

RUSI 2018
20:00

Spanjë - Marok

RUSI 2018
20:00

Iran - Portugali


Nis mbledhja e parë e qeverisë për 2018, Rama pritet me protesta në Lezhë (FOTO+VIDEO)

lezhe banoret proteste

LEZHE- Në një kohë kur në Lezhë po zhvillohet mbledhja e parë e qeverisë ‘Rama 2’ për këtë vit, jashtë godinës ku janë ministrat po zhvillohet një protestë.

Mësohet se kanë qenë banorët e Torovicës ata që janë hedhur në protestë, ndërsa protestojnë për gjendjen e rrugës së fshatit të tyre.

Ndërkohë, ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, njëherësh edhe deputetë në këtë qark, bisedoi me disa banorë, ndërsa u premtoi atyre se do të shqyrtohet projekti për rikonstruksion.

Kujtojmë se paraditen e sotme ish-kryeministri Sali Berisha publikoi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një denoncim të një banori të Torovicës. Ky i fundit shkruante se teksa përgatiteshin për protestën e sotme, ishin kontrolluar dhe terrorizuar nga policia, ku kjo e fundit u kishte marrë edhe emrat shënim.

lezhe banoret proteste1

lezhe banoret proteste
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 6 )