Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Nusja në Kavajë paditi vjehrrin se i kërkonte seks, policëve iu tregoi shenjat që kishte në trup

shqiptari dhune gruas

Policia e Kavajës arrestoi mbrëmjen e së enjtes një 59-vjeçar, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht nusen e djalit. Arrestimi u krye pas denoncimit që e dëmtuara bëri në Komisariat, duke pretenduar se vjehrri i saj kryen vepra të turpshme dhe e ngacmon seksualisht prej më shumë se një muaji, shkruan “Panorama”.

Burimet thanë se 20-vjeçarja ka qenë në gjendje mjaft të rënduar psikologjike në momentin që është paraqitur në Polici, ku ka deklaruar se i shoqi nuk kishte dijeni për çfarë kishte ndodhur në shtëpi.

Ajo ka deklaruar se vjehrri e ngacmonte vazhdimisht kur bashkëshorti i saj ishte në punë. Sipas denoncimit të bërë nga nusja, pas ngacmimeve seksuale, vjehrri i kërkonte asaj të kryenin marrëdhënie seksuale dhe e kërcënonte që të mos i tregonte njeriu. Por duke qenë se mesditën e së enjtes ai kishte tentuar edhe të abuzonte seksualisht me të, 20- vjeçarja pasi kishte arritur të dilte nga banesa ishte drejtuar menjëherë në Polici.

Mësohet se në momentin kur ajo ka shkuar për të denoncuar ngjarjen, ka treguar edhe disa shenja gërvishtjeje dhe të nxira në krahë, që sipas saj tregonin dhunën që kishte ushtruar vjehrri ndaj saj në momentin e ngjarjes.

ARRESTIMI
“Më datë 10 gusht u ndalua shtetasi me iniciale F.H., 59 vjeç, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht nusen e djalit, shtetasen me iniciale E.H., 20 vjeçe. Neni 108/a/2 i Kodit Penal”, tha dje zyrtarisht Policia e Kavajës.

Sipas deklarimeve të të dëmtuarës, ajo ishte martuar prej një viti dhe jetonte bashkë me të shoqin në shtëpinë e vjehrrit, edhe me pjesëtarët e tjerë të familjes. Por gjatë javëve të fundit, ajo ka deklaruar se po përjeton gjendje ankthi dhe frike pasi ngacmohet seksualisht nga vjehrri i saj në çdo moment që rastisin vetëm në shtëpi.

Ajo ka deklaruar se bashkëshorti punon deri në orët e mbrëmjes dhe nuk ka dijeni për ato që kanë ndodhur. E dëmtuara është shprehur se nuk ka mundur t’i tregojë të shoqit, pasi kishte frikë se nuk do ta besonte.

Po kështu, as pjesëtarëve të tjerë të familjes së saj, apo edhe të familjes së bashkëshortit. Nga ana tjetër, 59-vjeçari i arrestuar ka mohuar akuzën e ngritur ndaj tij. Ai është shprehur se të gjitha janë shpifje të nuses dhe asgjë nga ato që ajo ka deklaruar nuk janë të vërteta.

Pas denoncimit të pazakontë, Policia dhe Prokuroria e Kavajës pritet të përcaktojnë të vërtetën me anë të veprimeve hetimore në vazhdim. Grupi i hetimit do të rimarrë në pyetje denoncuesen dhe vjehrrin e saj, si dhe anëtarët e tjerë të familjes dhe dëshmitarë të mundshëm për akuzat e 20- vjeçares.

Më pas, hetuesit thanë se do të bëjnë edhe një ballafaqim mes dy protagonistëve të kësaj çështjeje në lidhje me pretendimet e kundërta që ata kanë. Pas këtij veprimi, duket se do të përcaktohet ecuria e çështjes pasi, bazuar në deklarimet që ka dhënë 20-vjeçarja, ekzaminimet mjekësore e shkencore nuk mund të përbëjnë provë për këtë rast.

Pak javë më parë, një rast i ngjashëm me akuza të nuses ndaj vjehrrit u regjistrua edhe në zonën e Durrësit. Edhe në këtë rast, policia nuk gjeti prova, por vetëm deklarimet e nuses dhe të vjehrrit kundër njëri-tjetrit. (foto ilustruese)

(BalkanWeb)


Komente ( 8 )

 • E gjithe kjo problematike vjen si pasoje e zhveshjes se femrave sot ose keqeshjes me sakte. Fenrat sot visheb shume privokuese gje e cila nuk ndodh ne asnje vend te botes. Ne kmshish nate ne rruge nuk dilet. Ka pak hijeshi njeriu kur vishet bukur e jo duke nxjerre shalet e bythet perjashte. Disa te tjera ekane bere gjoksin sikur jane lope ta shikoj cdo kush. Vishuni bujur e mos nxirrni shalet e buthet selamet se keshtu po e semurni shoqerine me semundjen e maniakizmit sadizmit etj. Shoqerise shqiptare u jane shtuar keto fenomene ne menyre drastike. Shkaku eshte lakuriqesia dhe keqveshja. Shoqeria dalengadale po degjenereohet dhe femijetpo marrin si shembull kulture lloj prostitutash qe bota i quajne pornostar per ti vendos kete emer arti si kamuflash. Thirrini mendjes o njerez. Po shkatarroni familjet shoqerine lidhjet farefisnore etj ej. Cfare nuk lexon ne kronikat e zeza. Apo ne lajnet aktuale njera topless tjetra nudo tjetra nderron lekuren tjetra silikonin e keshtu me rradhe degjerimi vazhdon te degjeroje trute e njerzve.

  • Ariu zi, meqe paske kaq informacione per boten jashte, ne cilen bote jeton vajza 20 vjeacre me vjehrrin 59 vjecar ne nje shtepi? Te jesh manjiak, as nuk stimulohet e as frenohesh nga menyra se si vishet nusja e djalit or toq! Kujton se skane ndodhur keto gjera me perpara kur jetonin 4-5 kurora ne nje shtepi? Vecse femrat shqiptare e dijne stresin qe kane kaluar & e kane varros ne shpirt. Jeni mesuar te mos flasin vajzat tone, tani qe po I nxjerrin keto fenomene haptazi, I paska fajet lakuriqesi

 • NUK KE Ç’PRET PREJ STËRNIPAVE TË HAXHI QOMILIT E SPERMATOZOIDËVE TË JENIÇERIT TURK.

  KTA FEMRËN E TRAJTOJNË PLAÇKË PËR T’U PËRDORUR DHE FAMILJEN STAN KU ÇAKALLI DUHET TË BËJË KËRDINËN.

 • Masardhst e Haxhi Qamilit, mislimant e shqionis mesme.. keta redift qe bashkpunuen me pushtuesin tyrk dhe kerkonin baben mbret… ptu jazek Ka lan tyrki faren e keqe ne ket tok T’ Shejtit Gjergj Kastriotit

 • Myslimant e kuranit ma te perdalun dhe imoral si ban nana kap kunati kunaten vjehrri nusen e djalit e dhumica dylber elbasani e eunuk kavaje i ki

 • Skandal!
  Keto njeres duhet te varen ne mes qytetit.
  Si po shkaterrohet kombi shqiptare nga keto njerez tw flliqur dhe te keqi.
  Si po shkaterrohet kombi shqiptare nfa keto njerez qe shesin veten…
  Si po shkaterrohet kombi shqiptare nga keto njerez qe mbjellen krimin me ashash dhe mban pushtetin me jeten atyre njereze qe vdesin nga ashashi.turp per kete shtet qe cdo dite po copton dinitetin e kombit tone

 • I quajn si prona mishi. Derra.

 • Keto lloj mostrash duhen varur,se imagjinoj dot nusje e djalit esht sikur ta kesh vajzen tends,por keta pervers duhet te varen qete zejn mend te tjeret

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.