Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi

RUSI 2018
16:00

Arabi Saudite - Egjipt

RUSI 2018
20:00

Spanjë - Marok

RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi


Pacolli viziton sot Shqipërinë, takohet me Metën, Ramën, Bushatin

behgjet-pacolli

TIRANE– Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli vjen sot për vizitë zyrtare në Shqipëri.

Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë vendit, Pacolli pritet të takohet sot me presidentin e Republikës Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati.

Kujtojmë se Pacolli u bë pjesë e qeverisë, pas nënshkrimit të marrëveshjes së partisë së tij AKR me koalicionin PAN.

(d.d/BalkanWeb)