Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Paga e ish-shefes, Prokuroria kërkon 1 vit burg për dy ish krerët e Gardës

gjykata e tiranes

TIRANË- Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot 1 vit burg për dy ish-drejtuesit e Gardës së Republikës, Ndrea Prendin dhe pasuesin e tij Artan Hoxha.

Dy ish krerët e gardës akuzohen për “shpërdorim detyre” pasi kanë paguar me rrogë të plotë për gati dy vjet, ish-shefen e personelit në gardë Shqipe Jasini, edhe pse nuk ndodhej në Shqipëri.

Në seancën e sotme Ndrea Prendi ka munguar, ndërsa ishte i pranishëm vetëm zoti Hoxha. Në lidhje me këtë akuzë ata kanë deklaruar me herët se zonja Jasimi edhe pse nuk ndodhej në Shqipëri, e ka kryer shumë mirë detyrën e saj në rrugë elektronike.

Mbi këtë të fundit rëndon akuza e falsifikimit të dokumentave, pasi rezulton të kishte dhënë firmën në një kohë që ishte jashtë shtetit.
(ma.ar/BalkanWeb)


Komente ( 2 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .